Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana czujnika temperatury zewnętrznej


Rekomendowane odpowiedzi

Masz tego całą stronę, ostatnia nawet z kostkami

Patrz na oceny, komentarze do aukcji i wybieraj:

http://allegro.pl/listing.php/search?string=czujnik+temperatury+zewn%C4%99trznej+Renault&category=0&sg=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A powiedzcie mi koledzy czy jest możliwość uszkodzenia termisoru, u mnie polega to na tym iż pokazuje mi teraz 56 stopni gdzie na dworze jest około 2 stopni, ale jest jeden knyf, otóż taki że jak odpale auto to odrazu temperatura idzie do góry. Więc nie wiem bo dziwne jest dla mnie to, że na zapłonie pokazuje np. 56 stopni a po odpaleniu wskakuje odrazu na 66 stopni.

Dodam ze kiedyś patrzyłem miałem podłączony próbnik samochodowy, i w momencie kiedy miałem jeden koniec podłączony do masy a próbnik włożyłem bodajże w 3 pin(chyba biały kabel), to na wyświetlaczu momentalnie zmieniało się na 80 stopni. I teraz moje pytanie, czy jest możliwość złego podłączenia np. gdzieś żle masa lub coś takiego??. Jak już napisałem kilka postów wyżej nie mam wtyczki bo ktoś uciął, ale mam wpięte wszystko. Dodam ze elektryczne lusterko działa dobrze

 

Dodano: 16 lis 2012 - 19:35

Czy jest ktoś tutaj co potrafi odpowiedzieć na moje zapytanie??

Edytowane przez poli259
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość złego podłączenia np. gdzieś zle masa lub coś takiego

Oczywiście że jest taka możliwość...

W którymś z podobnych starych tematów jest to nawet opisane, że przy braku styku pomiędzy czujnikiem z wyświetlaczem, jest pokazywana maksymalna temperatura, właśnie to 80 stopni a jak jest zwarcie to pokazuje maksymalnie na minus..... czy odwrotnie.

Jak znajdę to podkleję sznurek, linkę, link, czy coś w tym stylu...

 

Dodano: 16 lis 2012 - 19:48

Oooo, jest o tym w pierwszym poście tego tematu.. Jak odłączysz wtyczkę pod osłoną lusterka to masz -40. Czyli maks opór to maksymalna minusowa, dokładnie odwrotnie jak to wyżej opisałem...

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego tylko ja nie mam wtyczki w instalacji na drzwiach(w lusterku jest ta wtyczka co się w nią wpina), po prostu ktoś uciął wtyczkę na instalacji drzwi, która jest wpinana w lusterko. Zamiast wtyczki są kable od niej wsunięte na sztywno w ten styk w obudowie lusterka. Nie chodziło mi też o opór tylko o to, że w tej chwili pokazuje np. 56 stopni a w momencie kiedy odpale pojedynczo temp. idzie do góry i dochodzi np. do 66 stopni

 

Dodano: 16 lis 2012 - 22:41

Więc moje dalsze pytanie czy może byc jakieś złe połączenie na styku w obudowie lusterka(pod tym plastikiem wewnątrz kabiny). Tam są dwie masy czy jeżeli będą one włożone na odwrót tzn.masa z pierwszego pinu będzie na trzecim a z trzeciego na pierwszym czy coś będzie nie tak. Dodam ze niedawno kupiłem to auto i już tak było zrobione a temp. ciągle była wysoka

Pisze też z prośbą do moderatorów odnośnie literki c z kreską otóż nie mogę jej zrobic bo mam kartę ati i i kombinacja alt+c to jest stały skrót do panelu karty graficznej

 

Dodano: 16 lis 2012 - 23:15

puk puk czy jest tu ktoś kto mi pomoże. Każdy czyta ale nikt nic nie pisze,

Edytowane przez poli259
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc moje dalsze pytanie czy może byc jakieś złe połączenie na styku w obudowie lusterka

To musisz sam doświadczalnie sprawdzić. Nie przypuszczam, by ktoś autorytatywnie wskazał palcem gdzie jest feler, skoro ktoś już tam wcześniej grzebał. Nie wiadomo także co masz w samym lusterku.

Pisze też z prośbą do moderatorów

Informacja przyjęta, zostanie zapisana w specjalnym dla tego typu wiadomości miejscu.

A tak nawiasem, jeszcze nie widziałem, by ktoś się czepiał braku jednej literki w tekście jeśli większość jest poprawnie po polsku napisana.

 

Dodano: 16 lis 2012 - 23:25

puk puk czy jest tu ktoś kto mi pomoże. Każdy czyta ale nikt nic nie pisze,

Kolego- to forum, nie dyżur pod telefonem gorącej linii w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( Coś taki niecierpliwy ? Poczekaj to nie telefon.

Każde złe połączenie skutkuje błędnymi wskazaniami temperatury.

Musisz dokładnie sprawdzić styki, bo prawdopodobnie tam właśnie jest problem.

Pisze też z prośbą do moderatorów odnośnie literki c z kreską otóż nie mogę jej zrobic bo mam kartę ati i i kombinacja alt+c to jest stały skrót do panelu karty graficznej

Czy jest jakiś problem żeby to wyłączyć? Chyba nie, sam miałem taką kartę i wyłączenie zajęło mi mniej niż minutę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak lutujesz połączenie, to ze względu na styk nie ma znaczenia czy skręcasz i lutujesz całość, czy pobielasz końcówki przewodów i lutujesz je ze sobą równolegle. (na zakładkę)

Pierwszy sposób łatwiejszy ale mniej estetyczny, drugi ładniej wygląda ale trudniejszy. (potrzebna 3 ręka)

Można też zrobić skrętkę nie w poprzek ale wzdłuż osi przewodów, wtedy lutowanie wygodne jak przy skrętce poprzecznej, a estetyka jak przy zakładce.

Najmniej pewne i podatne na złamania spoiwa jest lutowanie przewodów na styk, czołowo.

Czasami jest taka konieczność gdy przewody są przecięte i nie ma możliwości ich podciągnąć, by je skręcić czy zrobić zakładkę. (naprawa przeciętego przewodu biegnącego w sztywnej wiązce kilkunastu przewodów)

Wówczas dokłada się dodatkowy kawałek przewodu i robi 2 zakładki, po jednej na każdym końcu przeciętego, lutowanego przewodu. (można też ten dodatkowy mieć dłuższy jak planowane połączenie i zrobić obustronnie dwie skrętki i polutować. Efekty połączenia i estetyki jak wyżej)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha noto już rozumiem,:D bo polutowałem kabelki w pierwszej wersji tzn skręciłem i zalałem cyna i wszystko zatopiłem w kleju, z tym ze temp pokazuje mi około 2 st wyższa niż na innym termometrze, nie wiem może tak było od zawsze nigdy kiedyś nie sprawdzałem, ale równo spada i się podnosi w tej samej różnicy co na okiennym. chyba ze coś źle zrobiłem ?;)

Edytowane przez maraft1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!