Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadszedł już czas


graceb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mija kolejne 5 lat z kolejną już meganą ( trzecią ). I chyba nadszedł czas rozstania. Ogólnie samochodzik sprawował się bez zarzutów ale niedawno wystąpiły objawy chyba świadczące o problemach z KZFR. Trochę szybko jak na przejechane kilometry, ale nie to jest powodem rozstania, gdyż generalnie nowe samochodziki użytkowałem zawsze przez okres 5 lat. Samochodzik będę chciał spieniężyć i kupić znów coś nowego. No i teraz mamy w domu dylemat czy pozostać wiernym marce Renault czy... ? Właśnie tu jest problem. Zrobiliśmy z rodzinką rekonesans po salonach różnych marek i coś nie za bardzo Renault, tak jak to było w minionych latach, przekonał mnie do siebie. W oko wpadła mi i małżonce C4 od konkurencji.

Za niedługo (około 2 m-ce) moja MG II z 2007 roku w wersji expresion z przebiegiem sic! 41000 km będzie do sprzedania jak ktoś byłby chętny....

Wracając do kupna nowego autka to czy ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z C4 i czy ewentualnie warto w nią wchodzić czy też pozostać przy marce Renault.

Na chwilę obecną w grę wchodzi właśnie C4 1.6 16v VTi 120 KM w wersji Exclusive i MG III 1.4 16v TCe 130 KM Dynamique.

Czy ktoś z Was, mający na temat wiedzę, mógłby wykazać, które z tych autek będzie lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjność na mniej więcej jednym poziomie - procentowo, opinie na różnych stronach www dość pochlebne o C4. Choć trafiają się wypowiedzi negatywne ale to jak we wszystkim jak się trafi dobry egzemplarz to będzie służył. Zapisałem się na jazdy w Renault i Citroenie. Myślę, że po tych jazdach sprawa będzie rozwiązana choć sentyment do Meganki mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: Przed MIII 1,4 TCE Dynamique jeżdziłem kilka lat Citroenem C5 MKI. wmiędzyczasie mój ojciec zmienił swój samochód na C5 MKII. Po lekko ponad 3 latach nowe C5 ma w gorszym stanie wnętrze niż sprzedawany przeze mnie we wrześniu 9 letni samochód. Niestety nie wiem jak z C4'kami, ale jeśli podobnie zastosowanno delikatniejsze materaiły to szkoda bo fajne auto. W Megi mam wrażenie, że wnętrze MKIII zystkało na materiałach względem MKII (jeździłem chwilę kilkuletnią Megi MKII).

Nie wiem czy pomogłem, ale co tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jeśli zadałbyś podobne pytanie na forach citroena to chwalili by C4-kę. Tak jak napisałeś, by obiektywnie ocenić oba samochody, musisz po prostu sie nimi przejechać a reszta to już sprawa gustu a jak wiadomo nad nimi sie nie dyskutuje :)

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekko ponad 3 latach nowe C5 ma w gorszym stanie wnętrze niż sprzedawany przeze mnie we wrześniu 9 letni samochód

Nie wiem jakie wnętrze miał C5 i z jakich materiałów go zrobiono. Więc odniesienia do modeli MGII, MGIII i C4 nie mam. Porównując obecnie wskazane trzy autka mam wrażenie, że C4 wypada korzystniej przynajmniej w moim odczuciu. Siedzenia ma materiałowo-skórzane, deska zrobiona jest z przyjemnych w dotyku tworzyw. Natomiast w MGIII materiał na siedzeniach jak dla mnie jest fatalny. Przód kabiny ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu będę chciał jeszcze zwiedzić salony fiata i forda. Pooglądamy to zobaczymy. Choć zaglądałem na stronę forda i muszę powiedzieć, że ceny względem wyposażenia mają chyba z kosmosu. Myślę jednak (mam taką nadzieję), że mimo wszystko wybór bedzie między MGIII a C4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo napewno najlepiej wyjdzie Fiat Bravo. Przy nowym aucie to tak naprawdę jest gwarancja i usterki są na niej usuwane, więc pozostaje tylko kwestia gustu. Jeżeli po jeździe próbnej nię będziesz mieć faworyta to zostań przy Renault, tak z lojalności. hihihi. Powodzenia. Daj znać co wybrałeś i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz C5 oczywiście jest klasy wyższej samochodem. Ale patrząc jak tworzywa których codziennie dotykasz wycierają się, łuszczą,zmieniają kolor (mówię o wersji z jasnym wnętrzem) to szlag mnie trafia. W moim C5 znowu była super jasna welurowa tapicerka, superwygodna i przyjemna w dotyku (trochę łątwo brudząca się.) W ojca jest taka sama i tam tez niestety zrobił się dziwny defekt siedziska kierowczy. popekała gabka z lewej strony podparcia tyłka. dziwne, że przy 60000km. co do awaryjności (podobno wielkie) nie potwierdzę! Nie psuł się bardziej niż inne marki z jakimi miałem do czynienia. Tu bardziej własny gudt moim zdaniem ma wpływ na wybór. nowe C4 też mi się podoba. Nie wiem jak tapicerki "skórano materiałowe" (z eko skóry rozumiem?) Citroena, ale takie łączone w MIII nie sprawdzały się i były naprawiane na gwarancji (na forum o tym było z tego co pamiętam).

Nie ma aut bezawaryjnych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skody czy VW mają zawyżona ilość przejechanych km niż inne marki samochodów. Np. Skoda octavią roczną odległość od demnie do siostry to 17 km a skoda pokazał 20 km mimo jeżdżę ta samą trasą i podobnie w VW golfie i pokazał 19 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz C5 oczywiście jest klasy wyższej samochodem. Ale patrząc jak tworzywa których codziennie dotykasz wycierają się, łuszczą,zmieniają kolor (mówię o wersji z jasnym wnętrzem) to szlag mnie trafia.

a który rocznik tej C5, bo te najnowsze modele (czytaj C4) to już inna bajka wykonania wnętrza i użytych materiałów tu jest link do porównania aut, którymi jestem zainteresowany - bez VW oczywiście - http://www.auto-swiat.pl/1-czy-nowy-citroen-c4-jest-lepszy-od-golfa-i-megane/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!