Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Scenica od roku kupilem od starszego pana w Norwegii (tam tez mieszkam).Od 3 dni niedziala mi klimatyzacja oraz ogrzewanie.Pol roku temu mialem wymieniany zawor EGR obecnie znowu oddaje dzwieki metaliczne (po 7500 km)dosc czesto musze uzupelniac plyn chlodzacy w zbiorniczku wyrownawczym.Poza tym okolo 2 miesiecy temu podczas jazdy jakby komputer oszalal,komunikat "sprawdz airbag" :sprawdz wtryski" oraz po chwili "sprawdz prakticfilter"i nagle silnik niemial mocy jechal tylko na wlasnych obrotach.Gdy sie zatrzymalem chwile poczekalem odpalilem ponownie i bylo juz dobrze,problem pojawil sie jeszcze 2 razy.Teraz niedziala mi klimatyzacja ogrzewanie oraz podgrzewanie foteli.Jest mozliwosc zdiagnozowania samemu?Samochod zakupiony w idealnym stanie wersja Previlege servisowana.Napisalem o wszystkich problemach jakie mi sie pojawily bo niemam pojecia czy to wszystko ma cos wspolnego ze soba.

Edytowane przez biallutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosc czesto musze uzupelniac plyn chlodzacy w zbiorniczku wyrownawczym.

Wygląda mi na uszkodzenie uszczelki pod głowicą. Sprawdź czy nie przybyło oleju w silniku. Albo masz gdzieś przeciek na wężach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z olejem wszystko jest ok stan taki sam jak po wymianie,w oleju niewidac kaszki,silnik jest suchy,wyciekow tez niezauwazylem tydzien temu zmienialem kola i ogladalem od spodu na podnosniku i niewidac aby cos cieklo.Poza tym Renia smiga bardzo dobrze 130 konikow daje rady,a przy uszkodzeniu uszczelki to bym zauwazyl roznice (przerobilem ten temat z Citroenem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima nie działa, bo jest zimno. normalnie włącza się gdy temperatura na zewnątrz jest powyżej 5*C. są jeszcze inne możliwości sprawdzenia, ale trzeba mieć odpowiednie warunki.

ogrzewanie które nie działa - elektryczne czy od silnika?

co to znaczy, że EGR oddaje dzwieki metaliczne . tam nie ma się co tłuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie wogole niedziala,wentylator niezalacza sie na zadnym biegu.Panel sterowniczy dziala bo jak zmieniam opcje to slychac jak sie zmienia na nogi czy na szybe lub obieg wewn.Nagrzewnica tez raczej jest dobra bo przy ustawieniu temperatury na maxa,i ustawienie na odszranianie przedniej szyby kontrolki sie swieca na panelu i z wylotu na szybe czuc jak delikatnie wydobywa sie gorace powietrze.Bezpieczniki sprawdzalem sa ok.Najlepsze jest ze dzisiaj na chwile mi odpalila wszysko dzialalo ale tylko chwile.Po przejechaniu 5 km i zgaszeniu silnika,ponownie nieodpalila.A co do zaworu mialem go wymienianego w polsce przy ostatnim servisie.Wymiana byla w servisie BOSCH + wymiana olej wszystkie filtry niby ok.Mechanik stwierdzil ze mam prawdopodobnie jakis problem z czujnikiem w kabinie bo kilka razy mu bledy wyskakiwaly ale na koniec wszystko dzialalo.Zawor EGR kupilem z Angli ponoc oryginalny koszt 300 zl w serwisie okolo 1600.A teraz przy zgaszeniu silnika slychac "metaliczny dzwiek" tzn "podobny jakby sie turbina zacierala albo lopatki stukaly na wirniku" turbina jest ok,identyczny dzwiek byl poprzednio przed wymiana zaworu.Staram sie zdiagnozawac sam i z WASZA POMOCA bo tu w Norwegii jak beda szukac przyczyny w servisie to koszt jest rzedu kilku tys albo ponad 10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!