Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana płynu chłodniczego


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

przede mna wymiana plynu chlodnieczego w mojej megance, sprawa dla mnie zupelnie nowa, jezdze nia dopiero 2 miesiace i dopiero sie dokladnie poznajemy...

 

pytanie: czy probowac robic to na wlasna reke czy jechac do mechanika?

 

jesli nie wymaga to jakis specjalnych umiejetnosci to chetnie sambym sie tym zajal, pewnie 50 zl za wymiene zostanie mi w kieszeni, albo nawet wiecej - nie znam cennika

prosilbym ew. o jakies wskazowki co i jak

 

szukalem po necie ale nie udalo mi sie nic znalezc dokladniejszego, jakis redaktor w artykule stwierdzil ze lepiej udac sie z tym do mechanika, ale ja jesli tylko mozna to wolalbym sobie zaoszczedzic

 

 

pozdrawiam

 

pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I jak tam Pawle, wymieniłeś płyn bez żadnych problemów? Wg książki?

 

Ja właśnie w następnym tygodniu muszę wymienić, bo dowiedziałem się, że była dolewana woda w lecie.

 

Tylko boję się za to zabierać, bo nie wiem czy mi jakieś problemy nie wyskoczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

 

niestety jestem w ostatnich dniach dosc zagoniony i jeszcze tego nie zrobilem, ale juz w pon dzwonie do mechanika i sie umawiam z nim konkretnie na najblizszy termin

ze wstepnych ustalen powiedzial ze nie wezmie wiecej niz 50 zl wiec potraktuje to jako lekcje pogladowa i nastepny raz bede probowal sam... w sumie to chyba nie tak drogo...

 

tez sie boje sam za to troche zabrac z tych samych powodow

 

a ksiazke to mi zoncia drukuje w pracy hehe, bede mial wkrotce cala...

 

 

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Ja jutro chyba odwiedzę serwis, bo u nas w Krośnie mechanicy to o dupę rozbić, a nie chcę mieć potem problemu tak jak niektózy tutaj na forum, że im nie grzeje.

 

Sam raczej specem od napraw również nie jestem.

 

Ktoś wie ile kosztuje 1l płynu chłodniczego do naszego auta? Glaceol RX typ D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem Borygo w markecie bo nie sądzę, żeby Borygo różniło sie od Dynagel-u 1000 i jedno i drugie ma nie zamarzać w zimę ;) W dodatku kupiłem różowe Borygo a nie zielone EKO. Dla mnie to tylko chwyt marketingowy. Na butelce Borygo EKO napisane jest, że chroni aluminium i miedź itp., a na różowym Borygo napisane jest, że chroni chłodnice itp. a z czego zrobiona jest chłodnica.... z aluminium ;) ;) Oczywiście nikogo nie namawiam, chciałem sie tylko podzielić własnym zdaniem z szanownym gronem użytkowników i życzyć zdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...tu też się dopiszę :-)

 

Wymiana płynu to prościzna (przynajmniej w moim scenicu).

 

Czekam aż ostygnie silnik, odkręcam korek zbiornika wyrównawczego.

Podstawiam w okolice chłodnicy miskę i zdejmuję dolny wąż który przychodzi do chłodnicy... mamy małą niagarę :-)

 

Dalej wymieniałem termostacik więc odkręciłem obudowę - też poleciało.

Jakoże czyściłem nagrzewnicę i znalazłem w niej jakieś gumowe farfocle, kuleczki(?!) to postanowiłem przepłukać/przedmuchać układ/blok silnika i chłodnicę.

Zrobiłem to za pomocą węża ogrodowego i wody pod ciśnieniem który przytykałem w odpowiednie otwory.

 

Płukałem tak długo aż cały szlam i syf wyleciał z kanałów... a było tego trochę.

 

Potem poskładałem wszystko i nalewałem płyn przez zbiornik wyrównawczy, w miarę powoli aby powietrze przez odpowietrznik wyleciało...

 

Może i coś robiłem nie tak jak ksiązka zaleca ale wszystko działa jak należy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie mechanik nie plukal ukladu chlodniczego woda bierzaca - z tego jak to tlumaczyl to wprowadzajac wode do ukladu narazamy go na mozliwosc wdania sie rdzy w elementy.

plyn chodniczy temu zapobiega

moze nie ksiazkowo - ale w pewien sposob do mnie ta argumentacja przemawia

 

co wy sadzicie o tym?

 

pozdrawiam

 

 

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!