Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Akumulator jak na zdjęciu jaki to rodzaj?


Rekomendowane odpowiedzi

W moim Scenicu padł mi akumulator, pożyczyłem prostownik, żeby go podładować (jak problem się powtórzy kupię nowy), jednak na prostowniku jest nais tylko do akumulatorów kwasowych. Jestem laikiem i nie wiem czy aku, które mam mogę podłączyć pod taki prostownik? Można ryzykować czy odpuścić? Z góry dziękuję za odpowiedzi.post-28046-0-44018600-1330028545_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście proponuję zacząć zbierać kasę na nowy akumulator ten ma już 6 lat.

Warto sprawdzić czy w środku jest elektrolit,

Bez najmniejszego problemu da się sprawdzić. Pod naklejkami ma korki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest chyba 72/680. I powiem jedno. Jakbym miał więcej kasy a ten padnie to kupie ciut większy. Wszystko zależy ile masz elektroniki w aucie.

Co do ładowania to raczej nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w tym roku założyłem futurę 77/760. Wcześniej miałem jakiś włoski Motrio z salonu renault 54Ah i w zimie były problemy z odpaleniem. Podobnie jak wskazowka termometru spadała w okolice zera to długo kręcił. Teraz pali ze strzała a było -28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie 390. Wiem, wiem, że na internecie są tańsze ale dochodzi koszt wysyłki i kaucja za stary lub ja muszę wysłać swój. Za 40 złotych różnicy nie chciałem się bawić. Od razu sprawdzili ładowanie pod obciążeniem. Nie rozumiem o jakim rozważaniu mówisz?

Musiałem też zeszlifować na swojej podstawie taki centumetrowy próg który inaczej wbiłby mi się w aku. Wszedł bez problemu poza tym. Dosłownie 2 minuty kątówką. Ale do diesla musi być duży aku jak ma to palić. Zakładając mały wg mnie trzeba robić od razu rozrusznik, bo nawet mały luz to duży wzrost obciążenia dla tak małego aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o jakim rozważaniu mówisz?

Może źle się wyraziłem. U mnie jest chyba 72/680(muszę zerknąć ale na 100% jest 680). 680 dość duży, ale np na stronach Bosha dopasowało mi też większy, chyba coś około 760.

Akumulator kupiony w sierpniu 2010 przez poprzedniego właściciela. Niby OK, kręci, ale raz zdarzyło się że musiałem podładować jak były mrozy. Owszem, akurat auto stało kilka dni bez wcześniejszej jazdy na dalszych odległościach. Po naładowaniu nie było już problemów. Jeszcze mam gwarancję. Wiesz jak to jest z reklamacjami. W moim przypadku musiałbym zdać akumulator na 14 dni celem badania a i tak można przewidzieć wynik. Firma powie, że dobry a ja muszę wykombinować na ten czas jakiś zamiennik. Od doładowania jest w porządku stąd pomyślałem, że ewentualnie jak padnie to na jesieni pomyślę o innym. Stąd moje rozważanie czy w razie zakupu lepszy dla scenika ponad 700 :mrgreen:

Co do kupowania przez neta to masz rację. Jak mamy w pobliżu sklep to warto zapłacić kilka złotych więcej ale unikamy problemów z ewentualnymi reklamacjami itd, Przez internet dochodzi wysyłka, kaucje a jak coś to szukaj człowieku producenta.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że akcja ładowania zakończyła się pomyślnie. Prostownik był mały (4A) więc ładowanie podzieliłem na 3 popołudnia (chciałem mieć aku i prostownik na oku). Akumulator się naładował, pomiędzy ładowaniami też nie tracił, po włożeniu do samochodu odpalił Sceniczek odpalił bez problemu. Teraz tylko pozostaje mi liczyć na to, że się nie rozładuje. Mam nadzieję, że dużych mrozów już nie będzie, bo samochód niestety teraz użytkuję głównie w weekendy przez co sporo stoi. Sądzę, że na jesieni czeka mnie jednak wydatek związany z zakupem nowego aku, bo kolejnej zimy nie chcę mieć podobnych akcji;).

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

Z mojej strony temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!