Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

mam problemy z ogranicznikami drzwi w mojej megance II, strzelają przy otwieraniu i zamykaniu. Jest to bardzo denerwujące. czytałem na forum o tym temacie, jednak nikt do końca nie napisał czy ta część "puszka" jest rozkładana i w jaki sposób to można zrobić, jeśli nie to taki ogranicznik jest uszkodzony i czy ktoś próbował ewentualnie nawiercić w nim otwór i nasmarować w ten sposób. wiem że jest temat rozwojowy gdyż koszty wymiany tego ogranicznika w salonie są duże a na allegro ich brak lub są w innym kolorze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszkę możesz rozebrać na siłę, nasmarujesz ale i tak nie będzie efektu.Wiem, bo ostatnio to przerabiałem. Ratuje cie tylko wymiana. Puszkę zawsze możesz przemalować na swój kolor, ewentualnie odwiedź jakiś szrocik w swojej okolicy, na pewno coś znajdziesz.

Edytowane przez maciek82krk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na allegro ich brak

No faktycznie mało, co najwyżej na kilogramy można kupować,

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=ogranicznik+drzwi+megane+II&category=4094

jakby tu było mało to jeszcze ze sceniola poszukaj.

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=ogranicznik+drzwi+scenic+II&category=4094

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje gojgien i maciek82krk za pomoc byłem w sklepie i jeden taki ogranicznik kosztuje ok. 310zł, w mojej megance powoli zaczyna wszytko wysiadać i jeszcze ten silnik w mieście 11 litrów PB

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem ale wydaje mi się, że trzeba 4 śruby odkręcić przy otwartych drzwiach, najlepiej w 2 osoby.

Jutro przed południem sprawdze jak to wygląda. Chyba że wcześniej ktoś w dialogysie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to.Ogranicznik w tylnych drzwiach można wymienić bez ich twierania(wymieniamy przez otwarte przednie drzwi).Natomiast przód tak jak pisał

Kolega gojgien.Najlepiej zrobić to w dwie osoby lub podeprzeć czymś drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam!

 

W moim SC II naprawiłem ograniczniki drzwi bez rozbierania. Uszkodzenie powstaje na wypracowanym wieloklinie osi obrotu. Wystarczy poruszać zawiasem aby stwierdzić luz. Za pomocą spawarki elektrycznej oś została unieruchomiona w miejscu wieloklina. Drzwi już nie strzelają.

Edytowane przez aklorwen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam moje przednie drzwi od strony kierowcy tak jakby opadają przy otwieraniu. Wyczuwalny jest lekki opad, przy czym nie ma żadnych pisków czy oporu przy otwieraniu zamykaniu.

Nie widziałem nigdzie czym by można było to wyregulować.

Czy to może być wina w/w ogranicznika? :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Koledzy wybaczcie, że odgrzewam. Chciałem zapytać czy, żeby przednia prawa puszkę odkręcić trzeba ściągnąć całe drzwi? Czy wystarczy szeroko otworzyć i wyjdzie? Czy tylne ograniczniki są takie same jak przednie?Strzela mi tylko jeden z przodu to bym sobie z tylu przełożył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaz, stawiam piwo... :applause:

 

Przepraszam, uniosłem się bo myślałem, że ograniczniki różnią się diametralnie (z tego co kojarzyłem) - jak się okazuje, przyjrzałem się dziś - wyglądają prawie identycznie (jeśli nie są identyczne), stąd Twoje pytanie jest jak najbardziej na miejscu...

 

Biję się w pierś za swojego niegrzecznego posta... :idea:

Edytowane przez sobka01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!