Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Renault Megane 1,6 "Clasic"

Typ pjazdu LAOFO5

Felgi stalowe 5,5 J 14"

Opony 175/65R 14 H

Ciśnienie: przód 0,24 MPa tył o,22 MPa

- takie były sprzedawane fabrycznie nowe. Ale te 13" też mogą być. Nawet licznik nie bedzie kłamał, bo obwód koła jest taki sam.

Osobiście uważam, że lepiej jeżdzi sie na wiekszych obręczach i węższych oponach, ale....co kto lubi. :mrgreen:

 

Kolega Ematys nie napisał jaki ma rodzaj nadwozia, wiec teraz ma peły obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wyjechala z salonu na 14' 175/65 i takie podobno maja byc.

Przeklaman rzeczywiscie na 13' nie powinno byc, gdyz srednica calego kola zmienia sie tylko o 7.5mm

Juz tlumacze.

Opona 175/65 ma jak wszystkim wiadomo 175mm szerokosci, natomiast profil wynosi w tym wypadku 65% szerokosci czyli 113.75mm

Zakladajac ze 1 cal to ~ 25mm

Czyli 14' obrecz (350mm) + 2x profil opony, czyli 113.75mm (opona 175/65) daje nam w sumie kolo o srednicy 577.5mm

A obrecz 13' (325mm) + 2x profil opony, czyli 122.5mm (opona 175/70) daje nam w sumie kolo o srednicy 570mm

To sie naliczylem, mam nadzieje ze komus pomoglem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obręcze stalowe 5,5 B 13 opony 175/70 R13T ciśnienie w kołach przednich 0,23 MPa w tylnych 0,22 MPa

Takie są zalecenia producenta dla Meganek z silnikami 1,4 i 1,6

dziwne ja mam napisane że do silnika 1,6e 2.6 przód i tył 2.3

a do silnika 1,6i (75 KM) 2,3 przód i 2,2 tył

 

 

co do rozmiarów opon

jeżeli 14' to 175/65 185/60 195/55 (nie polecam)

jeżeli 13' to 175/70 185/65

 

 

wejdź sobie na www.opony.com.pl

tam ci dobiorą oponki do twojego autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam Megane I 2.0. Fabryczne opony to 185/60/R14. Jeśli ktoś zmienia rozmiar na 15 cali prawidłowy rozmiar przy szerokości 195 to 195/50/R15. Mam program który oblicza profil przy wybranej przez nas szerokości opony i calach felgi. Piszę o tym ponieważ na lato zakładam właśnie 15 calówki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Mnie również czeka wymiana ogumienia, tylko chyba się szarpnę na 4 nowe oponki, myśle nad tymi: http://www.opony.com/opony/47149_fulda_carat_progresso.html . Czy ktos z Was miał takie u siebie, jak sie sprawują , zużywają ?

Moją dosyć dobre opinie, a cena w miare rozsądna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano jak je kupisz bedziesz miał najnowesz trendy na kołach modny bieżnik i baaaaaaaaaaaaaaaaardzo wysokie noty w testach... podobno dużo daje ta falowana lamelka wzdłuż garbu centralnego??? tak napisali...

 

[ Dodano: 2007-02-27, 00:33 ]

a miałem jeszcze dopisać że podobny bieżnik widziałem dziś na oponach w praktikerze (nalewane) jak widać polak nie śpi i podąża za najnowszymi wzorami),....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja już 13 stkę dostałem, ale po poślizgu żony mam do wymiany tuleje gumowo-metalowe i końcówkę drążka z prawej strony 100 części dobrze że robota będzie w pracy gratis bo sobie jutro wjadę i sam wymienię. Jeszcze raz gratuluję dobrego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!