Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup z Radomia...


lucas71

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie twierdze że w Radomiu nie ma przekrętów.Są i to jak najbardziej ale stwiedzenie kolegi Małka że Radom to teren oszustów jest co najmniej nie na miejscu.Jak ja stwierdze że w Mogielnicy kupiłem niedobre ziemniaki to każdy ma teraz omijać ja z daleka ?Ale starczy tego OT bo robimy bałagan koledze w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary samochód został sprzedany i teraz będę się intensywniej rozglądał za scenikiem... Trochę mi namieszaliście w głowie, bo w Radomiu naprawdę jest sporo samochodów. Nie jestem niestety takim znawcą żeby wyłapać niuanse, które później mogą płynąć na moje zadowolenie z auta i stąd moja konsternacja.

Będę jednak szukał silnika 1,6 16V, bo rozmawiałem ze znajomym, który ma lagunę 1,8 16V (podobno to te same silniki) i powiedział, że pali jak szalona (nie jest zużyta, bo ma ją od nowości i ma dopiero 60kkm), więc skoro mam sprawdzony swój silnik, postanowiłem nie eksperymentować.

Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi to chętnie i z pokorą przyjmę je do wiadomości, a tymczasem dziękuję za dotychczasową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego że jesteś bliżej Warszawy to co uważasz, że taki bohater z Ciebie.??

 

 

Nie jestem żadnym bohaterem i nikomu tu nie chcę ubliżać, napisałem wyraźnie, żeby ostrożnie. A jeśli chcesz znać moje doświadczenie w tym temacie zadaj mi pytanie przez pw. A do Warszawy mam tyle samo co do Radomia, jestem z byłego woj. radomskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Radomiem ostrożnie, to teren oszustów

 

Nie jestem oszustem a jestem z Radomia. Mam Megankę z 1997 roku i tak obecne auto jak i trzy poprzednie kupiłem na terenie Radomia lub w bardzo bliskich okolicach i z żadnym nie miałem większych problemów.

 

Jak ja stwierdze że w Mogielnicy kupiłem niedobre ziemniaki

 

Tak samo z samochodami w każdym zakądku świata można kupić cudo które za jakiś czas okaże się ruiną. Ja kupując samochód nie kupuje od handlarzy bo im nie ufam. Najlepiej to kupić tak jak pisałem wcześniej od prywatnej osoby. Ale czy to Radom czy inne miasto nie ma najmniejszego znaczenia

 

Dodano: 18 mar 2012 - 20:11

Sprowadzony przed obróbką:

 

th184399286130218439912.jpg

 

a to to samo auto, sprowadzony,bezwypadkowy:

 

th184409470130218440912.jpg

 

Dodano: 18 mar 2012 - 20:12

Dlatego miernik grubości lakieru to przydatna rzecz podczas oględzin auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Szanowni Forumowicze napisaliby o tym egzemplarzu: http://otomoto.pl/renault-scenic-idealny-full-opcja-1-6-16v-C23184533.html

Jakieś sugestie, wskazówki, opinie (oprócz przedniego zderzaka, który jak widzę jest w innym kolorze z jak dotąd nieznanych mi przyczyn)...

 

P.S. W mojej megance nie ma tego dodatkowego wyświetlacza nad środkowym nawiewem powietrza. Bardzo proszę Was o informację, co jest na tym wyświetlaczu, do czego jest używany, czy to, że jest dodatkowy wyświetlacz jest równoznaczne z tym, że auto musi mieć ten sławny, zupełnie mi zbędny PAX?

Edytowane przez lucas71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co na poprzedniej str tego tematu - samochód od handlarza

Tylko teraz naprawdę ciężko znaleźć samochód nie od handlarza... Skoro w komisie to jest to oczywiste, bo przecież sam właściciel komisu to już handlarz :o

Bardziej chodzi mi o opinię na temat samego auta...

 

EDIT:

Sprawa tego egzemplarza nieaktualna - sprzedany :lol:

 

Dodano: 22 mar 2012 - 14:48

A co powiecie o tym scenic'u? Jutro jadę go oglądać - podobno dopiero jedzie do Polski.

 

http://www.foto-lucas.mazowsze.pl/megane/

 

W powyższym katalogu umieściłem spakowane (770kB) zdjęcia, bo jeszcze na Internecie nie ma tych fotek. Widzę, że lewy przedni błotnik był malowany, mam nadzieję, że TYLKO błotnik, a nie cały bok. Podobno ma 145tys km. Ocenię na miejscu, ale mimo to jak zwykle proszę o wszelkie spostrzeżenia...

Edytowane przez lucas71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zdjęcia dość ogólne. Mało z środka, ale na oko wygląda ładnie. Wiesz ciemne są fajne ale bywa, że na zdjęciach nie widać wszystkiego. :lol:

Climatronic, siedzenia chyba OK. REszta jak zwykle na żywo.

Co do malowania to spokojnie. Nawet jak połówka to jeszcze ujdzie. Byle nie było spotkania pierwszego stopnia.

Jak już jedzie to jutro wyjdź mu na spotkanie :o

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał ze sobą porządny miernik grubości lakieru, ale akurat błotnika nie sprawdzę, bo przecież to plastik. Jeśli wyjdzie, że cały bok był malowany, to jednak się nie zdecyduję... Mam do przejechania 70km żeby go obejrzeć, więc nie tak bardzo daleko, chyba warto zaryzykować :lol:

 

Jak sprawdzić klimatyzację automatyczną? U siebie mam ręczną, więc to żadna filozofia - czy tutaj są jakieś niuanse, które powinienem znać żeby się nie wpakować w jakieś bagno? Zresztą nie tylko klima, może w ogóle dalibyście jakieś wskazówki co i jak sprawdzać, jakieś newralgiczne punkty scenic'a. Jeśli nie przy tym to może przyda się przy następnym egzemplarzu :o

 

Dodano: 23 mar 2012 - 22:39

Ale ja mam farta. Okazało się, że samochód jeszcze nie przyjechał z Niemiec, bo zabrakło im (właścicielom komisu) kierowców... Trochę to dla mnie dziwne, ale cóż. Obiecano mi, że jak tylko samochód pojawi się w kraju dadzą mi znać.

A ja szukam dalej i coraz bardziej oddalam się od miejsca zamieszkania...: http://otomoto.pl/renault-scenic-niemcy-klima-oplacony-C23263266.html

i w tym samym komisie, tylko już silnik 2000cm niestety i zwróćcie uwagę na napisy na listwach na drzwiach - są różne z lewej i prawej strony: http://motorimport.otomoto.pl/renault-scenic-kolor-navi-klima-oplacony-C23036140.html

Edytowane przez lucas71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróćcie uwagę na napisy na listwach na drzwiach - są różne z lewej i prawej strony

Wcześniej wszystkie tak miały, z prawej pojemność i rodzaj silnika, z lewej oznaczenie wyposażenia auta.

Z tego co zaobserwowałem, to tylko 1,8 miały takie same z obu stron, pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej wspominałem - jakby się ktoś na jakieś autko decydował to mogę dać namiary na speca od renówek. To raz

Dwa - autko ładne, jednak rzucają mi się dwie rzeczy - po pierwsze jak ktoś zakrywa numery (nawet tymczasowe) to ma coś do ukrycia (moim zdaniem). Po drugie nie wierzę, by auto z niemiec, które ma 10 lat miało 152 tys przebiegu. Sorry, ale nie wierze. Sam mam auto z 2002 roku i mam 207 000 przebiegu i jak sprawdzałem historię w ASO to jest w miarę autentyczny. W bajki o autach od niemieckiego dziadka jeżdżacego tylko do kościoła już dawno przestałem wierzyć. Owszem, raz na jakiś czas się takie auto zdarzy - mój dziadek np ma opla cadetta z 89 roku i autko ma autentycznie przejechane tylko 98 tys km!! Ale takie sytuacje to 1 na podejrzewam ponad 100 przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie nie wierzę, by auto z niemiec, które ma 10 lat miało 152 tys przebiegu. Sorry, ale nie wierze. Sam mam auto z 2002 roku i mam 207 000 przebiegu i jak sprawdzałem historię w ASO to jest w miarę autentyczny. W bajki o autach od niemieckiego dziadka jeżdżacego tylko do kościoła już dawno przestałem wierzyć.

Właśnie mi też nie wygląda na to, że to oryginalny przebieg, chociaż podstawowe oznaki zużycia nie są za bardzo niepokojące (mam na myśli kierownicę, siedzenia, gałkę biegów...). Nie bardzo mi się chce jechać 250km i dowiedzieć się np, że samochód faktycznie ma niewielki przebieg, ale był kilka razy robiony, a zdjęcia niestety nie pokazują wszystkiego. Przez telefon (wiem już z doświadczenia) też żaden handlarz nie powie co było robione, a jak zajadę na miejsce to mogę mu tylko naubliżać jeśli okaże się, że opis to jedno, a rzeczywistość to drugie :lol:

Miałem cichą nadzieję, że odezwie się ktoś z okolic i może coś powie o sprzedającym, ale musiałbym być w czepku urodzony, żeby mieć takie szczęście :o

Cały czas jeszcze "wchodzi mi" w oczy ten poprzedni, ale niestety ma ręczną klimatyzację: http://otomoto.pl/renault-scenic-niemcy-klima-oplacony-C23263266.html

 

Dodano: 24 mar 2012 - 09:26

...i kolejne auto z prośbą o ocenę...

http://allegro.pl/show_item.php?item=2221165732

Dzwoniłem do sprzedawcy, tylne drzwi od strony pasażera oraz lewy tylny błotnik były malowane (250um na czujniku lakieru). Mam jednak przeczucie, że cały tył był robiony, bo chyba tylne listwy na drzwiach są innego koloru (w kolorze nadwozia) niż listwy drzwi przednich 9czarne), chyba, że to tylko złudzenie na zdjęciach. Bez problemu poda VIN i zgadza się na przegląd przedsprzedażny w stacji Renault.

Cenę powiedział 10.000zł i moje opłaty lub 12.000zł gotowy do rejestracji.

Czekam na przesłanie przez niego VIN'u :o

Edytowane przez lucas71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne drzwi od strony pasażera oraz lewy tylny błotnik były malowane

 

to jeszcze nic złego, mógł być ryśnięty albo przytarty. Skoro się do tego przyznaje to myślę, że nie chce nikogo w wała robić, no i zgodził sie na ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!