Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem po deszczu


Marcin717

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam problem z megane 1998 1,4. Jak spadnie deszcz są kłopoty z odpaleniem. Trwa to kilka a czasem kilkanaście minut, w końcu jakoś zaskoczy. Po wjechaniu w kałuże albo przy wielkiej ulewie potrafi zgasnąć na trasie, traci moc dławi się i staje. Jak jest sucho nie ma tego problemu. Proszę o pomoc i do kogo najlepiej sią zgłosić. Może znacie jakiś dobry warsztat w Szczecinie. Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No od przewodów można zacząć wypadałoby zaglądnąć również do kopułki sprawdzić połączenie alternatora i rozrusznika .

 

Co mogę poradzić to otwórz maskę zapal silnik i spryskaj przewody WN wodą takim psikaczem od mycia okien jak będą skakać iskry to kable WN na bank do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich jestem po raz pierwszy na forum, megi mam od niedawna a wiec wybaczcie mi niewiedze :mrgreen:

tez mam problemy z zaplonem po nocy oraz po deszczu, wyczytalem na forum ze to moze byc wina czujnika polozenia walu,tylko nie moge tego spr bo nie moge go znalezc.Szuklem wg wskazowek ale u mnie go nie widac.Mam megi 1.6 16V RT SPORT 2000r (nie wiem jaka wersja bo nie widze zadnych oznaczen na silniku)auto mam kupione w Anglii. mam jeszcze jedno pytanko czy ktos sam wymienial przewody wysokiego napiecia bo chcilbym to zrobic sam ale boje sie ze to nie takie proste i cos pochrzanie.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kabli zapłonowych, też może być tylko 4szt. Niemniej ile by ich nie było, to wolę wymienić kable niz cewki. Koszt jest nieporównywalny. Ja osobiście przy przebiegu ponad 150tys i LPG, nadal jeżdżę na orginałach.

PS. Czujnik położenia wału znajduje się ponad kołem zamachowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witajcie. Jestem tu poraz pierwszy. Mam problem ze świerzo kupioną Meganka z 2000 roku 1,4 16V. Problem polega na tym, że dziś po deszczu auto nie odpalilo. Wcześniej przy dużej wilgotności też miał swoje kaprysy. Co może być przyczyną? I jeszcze jedno pytanie czy są się w tym silniku wymienić przewody WN, bo prowadzą od cewek do niewiadomo gdzie. Błagam pomocy

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!