Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cofanie się płynu w przednim spryskiwaczu.


Rekomendowane odpowiedzi

przód i tył obsługuje jedna pompka - ma dwa króćce (biały i czarny), a pomiędzy nimi ta nieszczęsna gumka, którą się przycina by poprawnie działało. sprawdź ją.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde, pompkę wyciągnąłem. Tu nadmienię, że w Scenicach wyposażonych w spryskiwacze przednich reflektorów (tak jak u mnie), występują dwie pompki. I sprawa wygląda tak, że pompka do reflektorów jest od strony zderzaka, a do szyb jest od strony koła (!). Nie ukrywam, że się ucieszyłem :lol:

 

Od pompki udało mi się odłączyć tylko te króćce (biały i czarny które są złożone razem). Rozłożyłem je, a ta gumka w środku bez problemu się przesuwa. Zauważyłem, że w pompce nie ma czegoś takiego jak zawór zwrotny. Tylko nie rozumiem, dlaczego teraz ten płyn pryska z opóźnieniem, a wcześniej tak nie było.

 

Sama pompka pompuje szybko, a może mi się wydaje?

Po odłączeniu tych króćców, dalej nie mogę poradzić sobie z rozłożeniem samej pompki. Tylko nie wiem czy jest sens ją rozkładać, bo w zbiorniku czyściutko. Na króćcu dolotowym i wylotowych też czysto.

 

Mrarku, czy możesz podpowiedzieć, jak rozebrać na czynniki pierwsze te ustrojstwo? Mam wrażenie, że to wszystko złożone na stałe. A może faktycznie założyć na wężyki zaworki zwrotne? Można coś takiego w sklepie dostać? I czy to rozwiązanie nie pogorszy wydajności samej pompki?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) zaworki zwrotne dostaniesz w sklepie

2) pompkę można rozebrać - zdaje się, że obudowę się nieco odgina i można dostać się do wirnika i szczotek.

3) mówiłem, że prościej będzie zdjąć zderzak :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sama pompka nie posiada zaworka zwrotnego. Udało mi się rozłożyć tylko część czarną pompki (patrz fotki Mrarka:), tam gdzie znajduje się wiatraczek pompujący płyn. Element biały w którym znajduje się silniczek zostawiłem w spokoju. Ciężko jest to rozłożyć. Plastik zaczął mi "strzelać" i nie chciałem nic połamać. Z silniczka zdjąłem takie gumowe uszczelnienie przez które przechodzi wirująca ośka silniczka. Wziąłem zasilacz stabilizowany (12V), podłączyłem do pompki i po kropelce puszczałem oliwkę na obracającą sie ośkę/wirnik, trzymając silniczek wirującym elementem do góry. Teraz silniczek kręci jak ta lala :-) Przed smarowaniem było gorzej. Na wszelki wypadek zakupiłem jeszcze dwa zaworki zwrotne. Jak to wszystko zmontuję, napiszę czy już dobrze pryski pryskają :-)

 

EDIT:

I gotowe! Pryska aż miło. Może i piór z ramion wycieraczek nie urywa :-), ale jak wszystko złożyłem i dokonałem próby, to gumowego wężyka od przedniej szyby urwało przy samej pompce :-) Pompka teraz mocniejsza, a wężyk już nieco przy króćcu osłabiony. Teraz czas reakcji jest niesamowity. Mam wrażenie, że pryska szybciej niż pociągnę włącznik spryskiwacza :)

Dzięki za pomoc!

 

Dodano: 19 lip 2012 - 23:52

O Matko jedyna, powrót do tematu pompki :-)

Problem inny niż opisywany lecz nie chciałem zakładać nowego tematu.

 

Z pompki/zbiornika kapie płyn. Gdzieś chyba na gumowej uszczelce, tej pomiędzy zbiornikiem a pompką. Ruszanie/dociskanie pompki nie pomaga.

Czy mieliście podobny problem? Jeśli tak, to w jaki sposób uszczelniliście? Bo ja nie mam pomysłu. Może na pompkę nawinąć troszkę jakiejś taśmy uszczelniającej? Na nią wcisnąć uszczelkę gumową i dopiero do zbiornika wcisnąć na większy wcisk? :D

 

Pomóżcie, bo na płyn do sprysków nie wyrobię. Cztery litry średnio na cztery dni mi starcza. Oczywiście przy nieużywaniu spryskiwaczy :)

Edytowane przez moby_76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej demontowałem pompkę, to zauważyłem, że ta uszczelka gumowa zrobiła się już tak jakby bardziej plastikowa. Wiadomo, starzenie się materiału. Postaram się jutro tam zajrzeć. Dam znać co i jak i czy naprawiłem/uszczelniłem.

Boję się tylko, że przez to moje rozbieranie pompki i smarowanie silniczka rozszczelniła się sama pompka. Tylko, że do tej pory było OK, a smarowałem ją tak pod koniec marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja u siebie (co prawda w MIphII)z przodu zamontowałem taki: http://allegro.pl/zawor-spryskiwacza-zwrotny-trojnik-zaworek-i2721188542.html

kupiłem w sklepie motoryzacyjnym za połowę ceny niz na aukcji. Na tył są pojedyńcze, ale ja nie montowałem. Do tego spryskiwacze mgłowe. Włączam spryskiwacze i zanim wycieraczki ruszą całą szyba jest już w płynie :(

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, aby nie rozpoczynać nowego tematu chciałbym prosić o pomoc w sprawie problemu dotyczącego mojego sprzyskiacza. Otóż przy próbie włączenia spryskiwacza na tylną szybę płyn leci, ale na przednią (słabe ciśnienie). Gdy natomiast uruchamiam na przód to nie ma żadnego problemu. Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zaworki po 4PLN na Allegro. Nowa pompka za 23PLN. Tak to wygląda po zamontowaniu.

 

thumb_hosting_zdjec_1353196309__17112012263_medium.jpg

 

Ta wersja pompki ma odwrócone kolory: czarny-biały w stosunku do oryginału.

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!