Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozwarstwoiny pasek wieloklinowy


kriss162

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Jestem tu nowy i nie wiem gdzie mam kierować to pytanie. Od pewnego czasu rozwarstwia sie przy moim scenicu pasek wieloklinowy. Jaki moze byc tego powód?? Dodam ze caly rozrzad byl wymieniany z rolkami napinaczami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień pasek na nowy, powinieneś to zrobić przy wymianie rozrządu.

A rozwarstwia się bo jest zużyty. Proponuję to zrobić szybko bo jak pęknie mogą być poważne kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz szklana kula się pomyliła :lol:

Niby skąd mam wiedzieć ze go wymieniłeś :o Napisałeś jedynie, że rozrząd zmieniłeś.

Wymień pasek akcesorii, na jakiś lepszy Gates, Dayco. Coś tam włożył :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też czeka wymiana paska wielorowkowego. Nie widać rozwarstwień, ale zewnętrzna warstwa ma już drobne pęknięcia, od wewnętrznej strony wszystko wygląda dobrze.

Z tym, że mój przetrwał od nowości :lol:

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje ci jeszcze ,napinacz,rolka i koło pasowe,radzę ci szybko to zrobić wiem coś o tym wiedza kosztowała mnie 2300pln.U mnie uszkodzona była rolka alternatora przez ktorą wytroczył się pasek osprzetu,wkręcił się w rozżąd rozrząd i......mam teraz super głowicę po regeneracji

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wszytko bylo wymieniane napinacz,rolki prowadzące,kolo klimatyzacji,pompa wody,rolke na alternatorze ze sprzegielkiem. Wczoraj bylem u mechanika i juz sam nie wie co to za powod rolke na alternatorze ze sprzegielkiem nie zacina sie. P_r_z_e_m_o maielm pasek Contitech i teraz tez taki sam zalozylem. Zobaczymy czy teraz tez bedzie rwał pasek

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego. Kriss 162 w pierszej kolejności sprawdź położenie w pionie wszystkich kół,koło od pompy wspomagania ma na obrzeżu kołnierz tak jest u mnie, pasek podczas pracy wskakuje na ten kołnierzyk i zaczyna się rozwarstwiać.Miałem podobny problem w przeciągu 3 miesięcy wymieniłem 2 paski, ale trzeci już chodzi dobrze,podłożyłem pod koło pompy podkładki,żeby kółko odsadzić i to pomogło 3podkładki 2mm i wszystko .Życzę powodzenia i wytrwałości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

miałem podobnie, też mysalęłm, że któreś koło jest skrzywione lub coś podobnego, założony nowy pasek firmy tu uwaga BOSCH po niespełna 2 miesiacach był w stanie tragicznym, jakaś 1/4 jego szerokosci została rozwarstwiona...

 

że szykowałem się nad morze, i cchiałem mieć pewny pasek, wymieiliśmy go, ale na innej firmy, DAYCO, i jak powiedział kolega- mechanik o 3 mm niby dłuższy od tamtego

 

i co się okazało? - to był strzał w dziesiatkę, od lipca auto zrobiło już duuuuuuuuuuużo km a pasek jak nowy <czerwona> więc warto wypróbować ten patencik :idea: u mnie pomógł :)

Edytowane przez pcz_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!