Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oryginał vs zamiennik


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wymiany jednej lampy i tak się zastanawiał czy lepiej kupić nieoryginalną ale za to nową czy może jednak używana ale VALEO?

Z tego co sprawdzałem to ceny wyglądają podobnie. Za używaną wersję europejską w dobrym stanie trzeba dać ok. 150zł mniej więcej za tyle można też mieć nowy zamiennik.

Na co lepiej się zdecydować? Orientujecie się jak wygląda jakość zamienników sprzedawanych na allegro?

Edytowane przez Tomek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik będzie raczej powodował inną ''łunę'' światła, w sensie będziesz odczuwał różnicę pomiędzy lampami, i nie chodzi mi o to że lewa lampa z samej swojej budowy inaczej załamuje światło z oczywistych względów. Wg mnie oryginał będzie lepszy, ale Twój wybór :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zamiennikami to jest loteria. U mnie 2 sztuki firmy TYC (oba prawe) zaszły mlekiem, valeo póki co jest ok, ale też oszczędzam reflektory dzięki dziennym.

Oryginalne używki to już lampy mające kilkanaście lat, więc też ich jakość nie jest już taka jak powinna (wypalony odbłyśnik, porysowane klosze).

 

Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak skłaniał się do oryginalnej używki. Oczywiście tak jak pisze Fred, będzie to lampa która ma już kilkanaście lat. Pomimo tego po licznych doświadczeniach z zamiennikami dla różnych marek polecam oryginalne używki, ale tylko z odbiorem osobistym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalna używka, tylko uważaj na angliki, na forum były podane oznaczenia dla anglików i europejczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też szukam i raczej kupię używkę valeo.

Mam zamiennik DEPO, niby również bardzo dobry a niestety zrobił się żółty w środku. Choć nie wiem dlaczego, co z nim robił poprzedni własiciel i jakie żarówki wkładał. Druga lampa Valeo nosi jedynie drobne ślady użytkowania.

Ważne, żeby wszystkie zaczepy były, niestety bardzo często dolny jest ułamany i lepiej się dopytać sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety bardzo często dolny jest ułamany

Warto się zorientować jak jest ułamany, bo jeśli w taki sposób, że można go odtworzyć (u mnie odłamała się sama dolna cześć, tam gdzie dziura) i ogólnie reflektor jest w dobrym stanie to warto się nad nim zastanowić, głupi zaczep pozwoli zbić cenę.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!