Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Łożyska tylne zawieszenie megane 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie należy wchodzić w zakręty na ręcznym. :-):-)

 

A tak na poważnie to mam przejechane 78kkm i jedno łożysko już wymienione a teraz słyszę, że drugie też już się szykuje do podmianki.

Odpowiedź na kolejne pytanie: Tak można wymienić samo łożysko. Polecam warsztat który ma prasę a nie będzie wbijał łożyska młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedna sprawa... Rozmawiałem z taki jednym "fachowcem" od tego tematu i powiedział mi że można owszem wymienic samo łożysko ale nie ma gwarancji że po wymianie ono ucichnie. Tłumaczył jakoby w piaście też może sie ono wyrobić czy jakos tak... Może dlatego tak ściemniał bo chciał mi wżenic cały komplet... a moze faktycznie cos w tym jest. Sam już zgłupiałem w tym temacie..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Od kilku dni słyszę takie charakterystyczne buczenie podczas jazdy. Z forum dowiedziałem się, że może to być walnięte łożysko, ale mam problem ze zdiagnozowaniem, które to łożysko jest do wymiany, ponieważ raz mi się wydaje, że to z tyłu buczy a raz, że z przodu. Jaki jest sposób na poprawne zdiagnozowanie problemu, albo czy mechanik ma na to jakiś patent? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

podepnę się pod temat. jak sprawdzić czy mam już do wymiany tylne łożyska? autko od około 70 km/h mocno zaczyna buczeć, wydaje mi się ze z tyłu, nie wiem z której strony. o tym że to tył sądzę po tym że jak żona siada do tyłu z dzieckiem to raczej buczy głośniej niż wtedy gdy jadę sam. dodatkowo wydaje mi się ze przy skręcie w lewo buczy mniej/w ogóle. czy to zatem tylne lewe łożysko? (skręcam w lewo, masa auta idzie na prawo, odciąża się lewa strona i łożysko i nie buczy)

------------------------------------------------------------------

już po naprawie. buczało tylne lewe łożysko, a że tarcze już do wymiany - wymieniłem 2x tarcza z łożyskiem + klocki.

polecam sklep autkoplus.com - tarcza z łożyskiem do Megane II firmy SNR 240mm średnicy - 240 zł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!