Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przekaźnik świec żarowych 1,9dci scenic II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

posiadam grand scenica 2004 1,9 dci

kiedy wracałem coś stukneło lekko i stracił na mocy trochę

po zgaszeniu silnika już nie zapalił .

Po podłączeniu clip-a wyszło

DF049 Obwód czujnika czynnika chłodzącego

DF013 Napięcie zasilania nr 3 czujników

DF 097 Obwód czujnika wałka rozrządu

DF 017 Obw. sterowania podgrzewania

DF025 Złącze diagnostyczne skrzynki podgrzewania

 

Które zostały skasowane i ponowna próba uruchomienia i nic .

 

po podłączeniu clip-a wyszło DF 017 Obw. sterowania podgrzewania i DF025 Złącze diagnostyczne skrzynki podgrzewania

 

Wziełem się więc za przekażnik świec, wymieniłem na nowy aso i dalej nic.

Więc sprawdzam zasilanie prąd dochodzi jest tam 7 pinów główny plus i cztery na swiece i 2 niewiem na co.t

Prąd nie wychodzi na te cztery kable .

niewiem co jest i nieznam mechanika który ma pojęcie o tym samochodzie.

Więc proszę o pomoc.

jakie kolwiek sugestie.

post-44220-0-40328400-1333736304_thumb.jpg

post-44220-0-24633200-1333736316_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa pozostałe kable,o których przeznaczeniu nie wiesz, służą do komunikacji z komputerem. Odepnij i psyknij kontakt-sprayem styki w kostkach przy komputerze. Może pomóc. Ilość błędów wskazuje na jakieś "jaja" w instalacji elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych temperaturach powinien zapalić bez udziału świec żarowych tak więc przekaźnik można na razie sobie darować.

Rozumiem, że rozrusznik kręci tylko nie zapala? Miałeś błąd df 013 - napięcie zasilania czujników nr3. To napięcie zasila przepływomierz i czujnik ciśnienia paliwa w rampie. Może tam jest przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Mały odkop ale znalazłem czas i rozwiązałem kilka dni temu swój problem. Był to spalony bezpiecznik który znajduje się obok akumulatora. Są to te duże bezpieczniki które żeby wyciągnąć trzeba wyjąć aku oraz odkręcić jego półkę. Mój miał być 70A a był założony 40A - dlatego się spalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam wszystkich serdecznie. zalogowalem sie tu bo juz mam dosc jazdy od jednego mechanika do drugiego i zaden nic nie zrobil.. zona jezdi megan scenic z 2000r 1.9 dci zapalily sie na desce 2 kontrolki serv i stop auto pali i jezdi ale nie mozna skasowac bledow podpinal mi gosc clipem i pokazalo cos takiego DF045 Obwod sterowania przekaznika podgrzewania 1DEF mowil ze sprawdzal przekaznik i jest dobry sprawdzal bespieczniki i tez sa dobre .. mial ktos moze podobna sytuacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!