Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zgasł w trakcie jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

vilde, Generalnie w dieslu akumulator jest potrzebny do grzania świec żarowych, i zasilania komputera sterującego pracą silnika. W starszych dieslach zasilał tylko świece i elektrozaworek paliwa. Do samego zapłonu jest niepotrzebny. Lampka imo w czasie jazdy powinna być zgaszona. Prawdopodobnie jakiś błąd imo zablokował prace kompa a tym samym silnika. (sprawdz połaczenie aku z instalacją: klemy, kabel do masy, masa pomiędzy karoserią i silnikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy załączający się wiatrak chłodnicy może powodować gaśnięcie silnika w przypadku zużytego akumulatora (lub zepsutego alternatora)?

I ciągle nie wiem dlaczego przy nagrzanym silniku pali się lampka immo <ok>

 

[ Dodano: 2008-05-11, 15:11 ]

Zmierzyłem miernikiem napięcia na akumulatorze:

wyłączony: 12,52

zapłon: 10,11

na jałowym bez obciążenia: 14,28

na jałowym z obciążeniem: 14,02

włączona pompa płyny chłodniczego: 13,90

włączony wiatrak chłodnicy: 13,60

 

Ogólnie na rozgrzanym silniku pokazuje od 13,60 do 14,15 w zależności od tego co jest włączone. Wydaje się być ok, ale jak tylko się rozgrzał to co jakiś czas zaczął przygasać. Na jałowym obroty skakały z 900 do 400. Żadnych spadków napięcia wtedy nie było :(

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hejka , u mnei bylo podobnie oczywiscie ja mam zwyklego benzyniaka ,a le tez na poczatku szarpal wczasie jazdy , potem gasl , stawalem odpapal bez problemu i dalej jazda az w koncu zgasl i juz nie odpilil - przyczyna pasek rozrzadu przeskoczyl o 2 zabki :-/ wymienilem pasek napinacz , ustawienia koszt naprawy 200 stowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator nie ma wpłwyu na zgaśnięcie silnika. Przecież w trakcie pracy silnika instalacja samochodu jest zasilana z alternatora, a nie z aku. Który wtedy jest ładowany. Więc nawet jakby w trakcie pracy odłączyć aku to silnik będzie dalej pracował, ale może źle się to skończyć dla stabilizatora łądowania i diód w alternatorze.

Aku jest potrzebny tylko do rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko jednak po odłączeniu akumulatora auto zgaśnie chociaż nie jestem pewny i nigdy nie próbowałem. tylko auta z prądnicą sobie dawały chyba tak radę. Jednego jestem pewien że w maluchach z prądnicą jak się połączyło ze sobą klemy to można było odpalać z pychu i normalnie jeździć bez aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mim byłym poldolocie, czasami w trakcie jazdy włączał się alarm, czasami nie działały kierunkowskazy, czasami były problemy z zapaleniem, Słaby lub rozładowany akumulator.

Byłem w ASO (auto było na gwarancji). Dopiero jak mi zgasł na skrzyżowaniu okazało się, że klema (+) była luźna i wyszło to dopiero jak spadła :-?.

Po jej założeniu i odpowiednim dokręceniu auto bez problemu zapaliło i pojechałem dalej.

Od tego momentu zawsze sprawdzam, czy klemy są odpowiednio przykręcone. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodach ze sprawnym układem ładowania, przy pracującym silniku odłączenie akumulatora nie powinno powodować zgaśnięcia silnika, ponieważ zasilanie urządzeń elektrycznych przejmuje alternator, chyba że jest przeciążony i niedobór prądu trzebaby uzupełnić z akumulatora. W silnikach gdzie były prądnice i regulatory napięcia były przekażnikowe mogło dochodzić do zgaśnięcia silnika na wolnych obrotach po odłączeniu akumulatora, bo napięcie dawane przez prądnice na wolnych obrotach mogło być niższe niż na akumulatorze i wtedy regulator napięcia odłączał prądnicę od instalacji, żeby akumulator nie pracował na prądnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

chyba sie wyjaśniło... przyczyną gaśnięcia był prawdopodobnie zasyfiony filtr paliwa. Niestety elektryk nie miał pojęcia dlaczego pali sie lampka od immo, ale póki co jeździ bez problemu, więc niech sie pali jak ma ochote....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Dzisiaj rano auto podczas jazdy nagle zgasło i nie mogę teraz nic z nim zrobić. Zero reakcji nie mogę go nawet zamknąć pilotem. Czy to wszystko może być z winy akumulatora?

 

Po podłączeniu do akumulatora z drugiego auta wszystko wróciło do normy.

Dodam tylko, że samochód stoi na dworze i dzisiaj konkretnie go przysypało śniegiem - tak że zawiało trochę do środka (na aku też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

No właśnie auto potrafi mi zgasnąć podczas jazdy a nawet odetnie prąd jak stoi??? Sprawdzałem wiele rzeczy i dalej nic. 2 tyg ok i znowu lipa i tak w kółko!!!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!