Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 06r. 1.5 DCI - wyciek oleju ze skrzyni


luuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich:)

Dzisiaj odebrałem moją Megankę z serwisu - wymieniłem olej klocki, tarcze - podczas przeglądu okazało się, że mam drobny wyciek ze skrzyni biegów - ale zapomniałem zapytać czy sprawdzili poziom oleju (a, że to ASO to na pewno nie ).

Stąd moje pytanie : jak sam mogę sprawdzić poziom oleju w skrzyni. Dodam tylko, że już wcześniej stwierdzono tą usterkę ale pracownik Renault powiedział, że nie ma się tym za bardzo przejmować. - trochę to dziwne

Dzisiaj pytałem się również ile kosztuje taka naprawa - podobno"...powyżej 1000 zł bo trzeba zdjąć skrzynie ... a to dużo roboczo-godzin..."

Staram się dbać o ten samochód bo wiem że każda grubsza naprawa wiąże się ze spustoszeniem portfela

 

ps. ze skrzynią nie ma żadnych problemów i wszystko działa prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej najczęściej wycieka spod simeringa na wałku sprzęgłowym. Drobny wyciek przy tym przebiegu to praktycznie norma. Naprawa wiąże się z wyjęciem skrzyni.

Korek wlewowy jest jednocześnie "okienkiem" do sprawdzania poziomu oleju. Znajduje się z boku skrzyni, w jej dolnej części od strony chłodnicy. Jasny plastykowy ze skrzydełkami do odkrecania. Poziom oleju powinien być mniej-więcej równy z dolną krawędzią otworu na korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Korek wlewowy jest jednocześnie "okienkiem" do sprawdzania poziomu oleju. Znajduje się z boku skrzyni, w jej dolnej części od strony chłodnicy. Jasny plastykowy ze skrzydełkami do odkrecania.

Czy ma ktoś może jakieś zdjęcie gdzie tego korka szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziaj pytałem się również ile kosztuje taka naprawa - podobno"...powyżej 1000 zł bo trzeba zdjąć skrzynie ... a to dużo roboczo-godzin..."

 

To prawdopodobnie chodzi o wyciek na wodziku zmiany biegów, bo trzeba cała skrzynie rozbebeszyć, aby ten oring wymienić. Ja już jeżdżę z tym od dłuższego czasu. Jak sie zorientowałem to zaraz sprawdziłem (było za mało). Dolałem ponad poziom (samochód przechylony na prawą stronę) i tylko okresowo sprawdzam poziom przez wykręcenie korka (z motylkiem)i lekkie jego uchylenie czy pojawi się olej. Jak byłem na przeglądzie w ASO i była wymiana oleju, to też wlali go ponad poziom, tak że teraz tylko sprawdzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!