Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zwijacz taśmy megane II naprawa


Rekomendowane odpowiedzi

traftor, ja naprawiałem zerwaną taśmę w Electric Cars'ie - czyli tej firmie z drugiego postu! Można kupić u nich całą manetkę za 300 pln z roczną gwarancją, zamontować ją u siebie i odesłać im swoją starą uszkodzoną - wówczas wracają 150 pln kaucji!

Ja tak robiłem, nie było problemów - kto wie, jak kupisz u nich całą manetkę, może trafisz na moją ;-)

Edytowane przez eRDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją taśmę "regenerowałem" u kolegi rav85 z forum megane. Na hasło forum przesyłkę miałem darmową, więc całość wyszła mnie 150zł.. w plecy.. Gwarancja była na miesiąc. Niestety dokładnie po 29 dniach użytkowania się posypała. Z racji że padła wieczorem po trasie, a dnia następnego nie miałem czasu dzwonić z reklamacją, zadzwoniłem dopiero 32 dni od daty na rachunku. Miła Pani w telefonie (podejrzewam żona) poinformowała mnie, że miesiąc gwarancji to miesiąc i ani dzień dłużej - mój pech i mam się nie rzucać.. Coś mi tam zaczęła proponować za 100zł ponowną regenerację, ale machnąłem ręką. Z portfelem chudszym o 150zł zbieram na oryginał - niestety okrągły tysiak <piwko>

 

Może ktoś miał lepsze doświadczenia z zamiennikami, ale ja się już wyleczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traftor, z manetką miałem problem około miesiąca (edit. a nawet już, dwóch miesięcy - bo to był luty) temu! Wszystko odbyło się bez problemów, nowa - regenerowana, jak na razie działa! Jak wspominałem, dają na naprawę rok gwarancji, więc to chyba w miarę uczciwa propozycja! Zadzwoń sobie dowiesz się wszystkiego! Ew poczytaj na ich stronie www!

 

Jeden niuans, który mnie denerwuje, to to iż w tej drugiej manetce, nie zawsze odbija wajcha kierunkowskazu, po skręcie w lewo! Trzeba ją ręcznie pchnąć do pozycji "O" - ale to szczegół, o który ja nie kruszę kopii! Moja, którą im sprzedałem, była pod tym względem 100% sprawna, wiec może tylko ten pech trafił na mnie!

 

Możesz oczywiście jak ufo23 zbierać na nową, ale nie masz gwarancji, że i nowa się nie "wysra" - te manetki obarczone są jakąś wada fabryczną! No chyba, że w późniejszych modelach, już to poprawili!

Edytowane przez eRDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A na co wpływa uszkodzona taśma? Kontrolki od airgabgów mi się nie palą, ale przy kręceniu kierownicą słyszę "szum"? Można z tym normalnie jeździć?

 

PS Macie może namiar na kogoś w okolicach warszawy, u kogo można to zrobić?

Edytowane przez kuba_98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słyszysz -szum- to już są powody do niepokoju,kwestia czsu kiedy taśma sie zerwie a wtedy zapali się kontrolka airbag i serwis .Taśma odpowiada za poduchę kierowcy i tempomat jeżeli posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma zrywa się podobno gdy się zakręci/skręci/zagnie. Jeśli słyszysz szum, a jeszcze nie świeci się kontrolka to znaczy, że taśma się jeszcze nie zerwała tylko zagięła i masz szansę jeszcze coś z tym zrobić jeszcze samemu.

 

Proponuję szybko tam zajrzeć i jeśli to możliwe jakoś ją naprostować, wzmocnić, póki się nie zerwała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Taśma zrywa się podobno gdy się zakręci/skręci/zagnie. Jeśli słyszysz szum, a jeszcze nie świeci się kontrolka to znaczy, że taśma się jeszcze nie zerwała tylko zagięła i masz szansę jeszcze coś z tym zrobić jeszcze samemu.

 

Proponuję szybko tam zajrzeć i jeśli to możliwe jakoś ją naprostować, wzmocnić, póki się nie zerwała ;)

 

możesz rozwinąć myśl ?

skoro sie jeszcze nie zerwała to co powoduje ten szum podczas kręcenia kierownicą ?

jak to naprawić żeby zapobiec ewentualnemu zerwaniu taśmy ?

 

pytanie do zorientowanych,czy taśma zwijaka ze scenica bez tempomatu będzie taka sama jak z tempomatem ?

Edytowane przez ponuryzniwiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!