Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 2,0 16v


grzesju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę wymienić megankę 1,6 8v na scenica. Oglądałem kilka 1,6 16v ale nie znalazłem odpowiedniego.

Przypadkowo trafiłem na fajny egzemplarz scenika ale w 2,0 16v. Auto sprowadzone 2 lata temu. Założony gaz.

Do sprzedania jest bo właściciel dostał auto służbowe.

Mam zatem pytanie odnośnie tego silnika - wyczytałem, że występuje też w wersji z bezpośrednim wtryskiem a wtedy gaz odpada. Jak rozpoznać taki silnik?

Z wyglądu jest identyczny jak 1,6. Pod kolektorem jest listwa wtryskowa pb - wiec chyba jest to z wtryskiem pośrednim.

W papierach ma 101 kW, rocznik 99

 

Co sądzicie o tym silniku? Czy warto pod względem późniejszych napraw?

 

Jeździ fajnie !

 

Czy ktoś może mi powiedzeć ile realnie spali taki 2,0 16v. Moja meganka 1,6 8v pali teraz ok 8-9 litrów na trasie a ok 10-11 litrów po mieście (oczywiście gazu bo zaraz się przełącza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie jest nie wiele większe, około 1 litry więcej, gazu wiadomo około 15% więcej niż PB. Jak masz link do ogłoszenia, to zarzuć, bo coś już był jakiś felerny Scenic, gdzie sprzedający dostał służbówkę (ciekawe czy to nie ten sam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/renault-scenic-2-0-gaz-C23934591.html

 

Auto sprzedawane jest przez Salon fiata, w którym to klient kupił ponoć auto służbowe.

Nie mogłem go jednak obejrzeć bo stoi aktualnie u klienta w domu a na dzisiaj ma byc sciągniete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik 2-litrowy w scenicach to F4R i nie ma bezpośredniego wtrysku. Silnik, o którym piszesz to F5R 2.0 16V IDE ale on nigdy nie występował w scenicach. Tego F4Ra spokojnie można polecić, bardzo żwawy, spalanie w miarę rozsądne a i sam silnik w sumie bezawaryjny. Ma koło zmiennych faz rozrzadu więc trzeba dbać o olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trochę dziwnie wygląda zbieg/szpara pomiędzy poziomicą tylnego zderzaka a krawędzią klapy. Ogólnie bardzo ładnie się prezentuje, nie wygląda nawet zbytnio na te 200k kółek. No ale cóż to są tylko zdjęcia, na żywo zawsze jest inaczej. Jeśli będziesz go brał, niech sprzedający przekaże Ci wszystkie dokumentacje instalacji gazowej, o ile jest już w dowód wbity gazik, to najważniejsze następne - certyfikat/homologacja montażu butli LPG, bez tego nie podbiją następnego przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!