Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II 1,6 z LPG


PiotrWawa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewny czy prefiks nad tytulem właściwy

 

Mam propozycję... i zastanawiam się czy skorzystać...

Mogę kupić Scenic II z LPG (III generacja - holenderska) silnik 1,6 111KM

Rok produkcji - 2006

przebieg... 130000km

Sprowadzony z zagranicy.

Szczerze... podoba mi się (dobrze wyposażony), pewne źrodło (raz już skorzystałem - jestem zadowolony)... ale:

Francuz (wiadomo - opinia "F")

Renault (po Peugeocie i Citroenie...mam uwagi <piwko>)

Przebieg - wydaje sie duży - czy nie?

Czy ktoś może zachwiać - bądź wesprzeć moją decyzję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2006 - jeżeli przed wrześniem to będzie phI. phII to bodaj od września.

Przebieg - niewiele ponad 20000 rocznie. Jak dla mnie prawdopodobny, ale oczywiście do sprawdzenia.

Co do reszty to nie wypowiadam się bo nie mam takiego samochod (chcę kupić i ciągle szukam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie zapewniają.... silnik stworzony do instalacji gazowej (może nie specjalnie - ale podobno idealnie pasuje)

Więc myślę, myślę, myślę.... i .... w końcu napisałem tutaj.

Pomyślałem: "Albo mi napiszą - można brać, albo nie ruszaj bo to awaryjne autko"

Edytowane przez PiotrWawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zobacz, co to za instalacja i znajdź kogoś, kto ewentualnie ją będzię serwisował i sprawdź koszt częsci zamiennych instalacji bo później się okaże, że cały przód instalacji będzię do wymiany. Generalnie mało jest szpeców od holenderskich instalacji, szczególnie III generacji. Następna sprawa, dziwne jest że ktoś do tak młodego autka pakuje 3 generację zamiast sekwencji. W Twoim wypadku szukałbym, czegoś bez gazu i sam zagazował. Będziesz wiedział na czym stoisz i będziesz miał pewność, że wszystko z lpg jest ok. Co do samego autka, poczytaj forum, jest bardzo dużo o wadach i zaletach. Ja mam Scenica II i na razie nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat miałem złe przygody z samochodem z holenderskim gazem-okazało sie ze przebieg był dużo większy, części trudnodostępne, mało warsztatów gazowych które mogłyby to zrobić. Oryginalnie z fabryki Sceniki II 1.6 16V wychodziły z instalacją gazową, jaką akurat to nie wiem. Tyle że były to wersje Authentique lub co najwyżej Alize czyli podstawowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi <piwko>

Super - że jest ktoś - kto może pomóc ...

Co do tej instalacji :)

No meczę się trochę :)

Bo źródło jest dla mnie pewne, jeszcze mnie nigdy nie oszukano, a już korzystałem.

I właśnie tam mnie zapewniają ... że jest zepsute), i jest punktem głównym w zakupie (chociaż nie tylko).

Do tej pory byłem wrogiem gazu, silnik powinien chodzić na tym - do czego go stworzono - jak twierdziłem.

 

Dodano: 16 maj 2012 - 18:00

KUPUJĘ GO :)

Cena dobra

@sylwekdm - masz rację, to moje niedoinformowanie... to jest sekwencja V generacja.

Boję się trochę o elektronikę, bo "napchany" bajerami... ale wszystko chodzi tip top.

Zamiast koła zapasowego... zestaw naprawczy :), tu chyba gorzej.

Jasna tapicerka :P, to też minus...

Ale pozostałe jest oki.

Serwisowany w ASO - wszystko do sprawdzenia i sprawdzone... zresztą znam osobę od której kupuję.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasnej tapicerki az tak bardzo się nie bój :) Od stycznia 2007 mam krótkiego Scenica IIphII z jasną tapicerką. Używany codziennie do przewozów brzdąca (córka ma teraz już 6,5 roku) i mimo kilku przygód nie jest źle, tapicerka była prana po raz pierwszy rok temu i nie dlatego że była masakrycznie brudna tylko żeby ją odświeżyć w momencie pojawienia się drugiego szkraba. Wielkiej różnicy między przed a po nie zauważyłem (wyszukaj moje samochody w dziale "Nasze auta" i obejrzyj). Drugiego mam 1,5 roku, jest z 2007 r. i też z jasnym wnetrzem (łącznie z kierownicą), zniszczeń nie było widać, inna rzecz że staram się czystymi rękami, butami i ubraniem z samochodu korzystać. Ogólnie moim zdaniem tapicerka jest wytrzymała. Koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

No cóż, jeździł świetnie... dwie trasy do Chorwacji przejechał - i to aż po Dubrovnik.

Ani razu nie zawiódł, no może raz - jak zakrztusił się gazem na granicy z Węgrami - ale po 20 minutach mu przeszło - na zmiennej jeździe benzyna/gaz wypluł z siebie truciznę (bo to pewnie gaz tankowany w Chorwacji mu zaszkodził) i potem szedł ładnie równo i spokojnie. Wygodny - pewny i stabilny w eksploatacji... Ale sprzedany :(

Trochę żal, jednak kupiłem nowszego Scenica III z silnikiem TCE 130. Zobaczymy co ten potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!