Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież tego nie pobiera się protokołem FTP, tylko HTTP.

Co Ty kombinujesz? Kliknij w link i powinno się ściągnąć!

A najlepiej zmień przeglądarkę, wydaje mi się, że coś masz gdzieś poblokowane.

Klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie - w garażu używam chrome :) Ps, nie odpala mi się sprzęgło do sprężarki klimy, może po prostu nie ma czynnika? Jest taka możliwość? Da się sprawdzić czy wszystko jest ok z klimą bez czynnika? nie chce dać się oszukać na stacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie, bo ile fachowców tyle opinii. czy zawsze jak czynnik się skończy oznacza to uszkodzony/ nieszczelny układ? Odkręcając korki od klimy i po delikatnym wciśnięciu śrubokrętem "psiknięcie" trwało sekundę po czym się wyciszyło, więc faktycznie czynnika nie ma. Zastanawiam się tylko czym mam nieszczelny układ, czy przez to że samochód stał rok po prostu czynnik wyparował.

 

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie?

A co mamy sądzić?

czy zawsze jak czynnik się skończy oznacza to uszkodzony/ nieszczelny układ?

Zwykle tak, ale nie zawsze.

samochód stał rok po prostu czynnik wyparował.

Mogło się tak przytrafić

śrubokrętem "psiknięcie" trwało sekundę po czym się wyciszyło

Gratuluję pomysłu, w niektórych warsztatach płaci się za ilość nabitego czynnika, czyli im więcej odciągną tym mniej zapłacisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem poinformować, że większość problemów z klimą rozwiązuje jej nabicie. Dzisiaj problem niezasprzęglania sprężarki, rozwiązałem przez nabicie klimy, ale zrobiłem full serwis. Więc panowie, jeśli macie problem z klimą to najpierw podjedźcie do mechanika zajmującego się klimatyzacją, niech sprawdzi Wam układ i wtedy jeśli nie da rady ruszyć szukajcie info na forum. Większość załatwia nabicie czynnika.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[scenic I phII, koniec 2002]

Tak czytam, czytam i ... jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi na swój problem:

 

Klima nabita, odpalam i .... wywala bezpiecznik 3 pod maskę (bezpiecznik sprężarki). Zasugerowano mi przepalenie sprzęgła sprężarki, ale wolę się zapytać zanim zacznę tą dość drogą zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Albo zwarcie na przewodach. Zdejmij wtyczkę ze sprzęgła sprężarki i zobacz co będzie.

Trochę z opóźnieniem, ale sam nie mogłem wyciągnąć tej cholernej wtyczki przy klimie, a do znajomego mechanika (naprzeciwko domu) nie mogłem jakoś trafić.

W każdym razie tak - po odłączeniu kabla przy sprzęgle bezpiecznik dalej wywala. Co więcej wywala nawet 30-kę.

Czyli pytanie jaki następny krok ?

 

Dodano: 18 kwi 2014 - 10:41

Ponieważ zamarło - pozwolę sobie pozwolić zapytanie gdyż dalej nie znalazłem odpowiedzi.

Klima nabita, nie reaguje, pali bezpiecznik od klimy (nawet 30-kę).

Odpiąłem sprężarkę - dalej to samo.

Podejrzewam przekaźnik (pytanie który to).

Za wszelki pomysły będę wdzięczny

 

EDIT

Podmiana przekaźników nic nie dała - dalej pali bezpieczniki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!