Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

To pojedz do takiego co się zna i ma pojęcie co robi.

Skoro układ nie ruszył to o jakim pomiarze ciśnienia można mówić w ogóle :)

 

Pisząc że klima nie ruszyła to miałem na myśli, że nie chłodzi ... sprężarka chodziła ale dawała po stronie LP ok 5 barów a po stronie HP 8,5 barów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marpal72, sprawdź czy zawór rozprężny działa (jest zaraz przed parownikiem). Jeśli sprężarka działa i pompuje to gdzieś jest coś zatkane albo zawór jest cały czas zamknięty, zrób coś takiego włącz klimę odczekaj dłuższą chwilę i dotknij rurek przez zaworem jeśli są zimne to znaczy że klima działa ale jeśli zanim są ciepłe masz winowajce, druga sprawa jeśli dolna górna rurka jest zimniejsza a dolna nie oznacza zapchany parownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marpal72, sprawdź czy zawór rozprężny działa (jest zaraz przed parownikiem). Jeśli sprężarka działa i pompuje to gdzieś jest coś zatkane albo zawór jest cały czas zamknięty, zrób coś takiego włącz klimę odczekaj dłuższą chwilę i dotknij rurek przez zaworem jeśli są zimne to znaczy że klima działa ale jeśli zanim są ciepłe masz winowajce, druga sprawa jeśli dolna górna rurka jest zimniejsza a dolna nie oznacza zapchany parownik.

No właśnie, po 5 min. pracy była przez chwilę lekko zimna a później jedna i druga ciepłe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Merkaba. Chyba i tak muszę podjechać do fachowców.. mam nadzieję, że nie zedrą ze mnie albo nie powiedzą wymiana sprężarki.. Myślałem, że sam sobie jakoś poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do jakiegoś "fachury" niech ci ściągnie gaz z układu i wymień sam osuszacz koszt np. Hart ok 100zł(tylko nowy) załóż nowe oringi i napełnij klimę raz jeszcze i zobacz co w tedy się stanie.

A demontaż jest banalny odkręcasz 2 śruby od góry i od spodu nakrętkę odkręcasz mocowanie węży i już masz osuszacz załóż nowy pamiętając o nowych oringach na przewody i napełnij klimę.

 

Edit.

Możesz jeszcze sprawdzić czy nie przetarły ci się przewody które wchodzą do czujnika ciśnienia na układzie klimatyzacji.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel pl. Po to potrzebuję ilość pinów aby znaleźć schemat do tego komputera - aby ci ewentualnie pomóc, bo oto chyba chodzi na forum.Więc jeżeli zadaje pytanie to widocznie jest mi ono pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale teraz nie będę liczyć bo leje i grzmi napisz do mnie na Pw jak możesz. piny policzę jutro/później

 

Dodano: 06 lip 2012 - 19:09

A więc jest (otworów we wtyczce)

złącze 1 45

złącze 2 42

 

1004807446.jpg

100480jpj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dużo schematów ale takiego z 88 pinami do Megane nie mogę znaleźć.Znalazłem od Clio.Schemat jest potrzebny aby sprawdzić czy czujnik ciśnienia jest podłączony do komputera silnika czy do osobnego sterownika klimy (takie rozwiązania występują w Megankach).Wtedy było by wiadomo jak i gdzie szukać.Sam czujnik ciśnienia 3 pinowy jest zasilany napięciem 5V i zmienia się w zależności od ciśnienia w układzie.Jeżeli masz czym i potrafisz to możesz się pokusić o ręczne sprawdzenie gdzie jest podłączony czujnik - zdjąć wtyczkę z komputera silnika i czujnika ciśnienia miernikiem jeden przewód podłączyć do pinu B wtyczki czujnika a drugim sprawdzać czy idzie on do wtyczki komputera.Będę jeszcze szukał schematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nel mówisz że ma być 5V to na moim jest tyle tylko ktoś mnie zmylił i powiedział mi że ma być 12V tak więc gdzie szukać problemu? na wtyczce od sprężarki jest ~4.8V nie powinno być 12?

Edytowane przez Pawel_Pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum się nawet natrudził i to pomierzył .Na sprężarce powinno być 12V. Najlepiej po wyjęciu przekaźnika zmostkować wejście z wyjściem do sprężarki i wtedy zmierzyć.

post-3001-0-41124900-1341677101_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko prawdopodobnie nie mam przekaźnika albo jest gdzieś schowany ... w skrzynce nie ma. są 4, 2 są ciepłe zaraz po odpaleniu, a drugie 2 to biegi wentylatora.

Edytowane przez Pawel_Pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!