Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Megane I ph II coupe 1.9 dti. Wiem że problem AC był wielokrotnie poruszany ale nie bardzo znalazłem pokrewnych.... no może prawie, ale nie chciałbym sugerować tylko poprosić o pomoc. Klimka nie włącza się, dioda się nie świeci, wentylatory nie kręcą, rownież kompresor stoi, w dmuchawie pracują wszystkie biegi, i mam wrażenie że obieg wewnętrzny też nie działa, czynnik jest i był,szczelniutki układ, bezpiecznik ok.POdobno w zeszłym roku działała aż miło. Wierze że ktoś mi pomoże <piwko> , bo już raz się udało :) ... to dla P_r_z_e_m_o

Edytowane przez jafa8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem wtyczki, nie wiele tam zobaczyłem z powodu b. małych otworów we wtyczkach, wyglądają ok, podlaczylem sprezarke na krótko i zimno jak w zimie, znaczy dziala , kontrolka dalej nie świeci , jak włączam obieg zamknięty wciąż nie słyszę żadnej różnicy, tracę koncepcje. Pomocy plis <piwko>

 

Dodano: 07 maj 2012 - 17:01

Słuchajcie wszyscy bo robi się ciekawie. Dziś odwiedziłem jakiegoś elektronika, pomierzył popatrzył, stwierdził że chyba jest problem z panelem sterującym, i że jest uwalony moduł komfortu bo nie widzi sygnału z niego, albo że stracił program tenże moduł, i może wystarczy wgrać na nowo jakimś klipem. Co wy na to??? Zaczynam tracić nadzieje na poprawne uruchomienie klimy, może ktoś z Lublina wskaże mi miejsce gdzie zajmą sie meganką pożądnie. No i czekam na wasze wypowiedzi odnośnie tej dziwnej diagnozy.

 

Dodano: 07 maj 2012 - 18:50

Dodam że klima manual, nie climatronic...

Edytowane przez jafa8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wtyczki na panelu nawiewu w kabinie i module dmuchawy. Możesz mieć upalone kabelki.

 

Dodano: 07 maj 2012 - 19:02

PS

Klimatyzacja sterowana jest przez ECU, UHC nie bierze w tym udziału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziś zakupiłem używany panel sterowania nadmuchami, pozytywny aspekt to to że teraz kontrolka ac się zapala, ale klima dalej się nie wlącza. Mam pytanie za co odpowiada ta część http://allegro.pl/modul-sterowni-rezystor-dmuchawy-renault-megane-i-i2308785546.html i czy tu może tkwić problem.

Aha byłbym zapomniał... ten przekaźnik pod maską to jest zwarty już w momencie uruchomienia silnika, nieważne cz AC jest on czy off, a ten bezpiecznik (jest tylko jeden) jak go wyjmę to silnik gaśnie.... czy on jest na pewno od klimy?

Edytowane przez jafa8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wytrzymalem, zrobiłem diagnostykę i wyszło ze jest 157 bar cisnienia w układzie, na co mechaników powiedział ze albo czujnik albo ECU padło, panowie jak sprawdzic 4 pinowy czujnik? aha... Mostkowalem wtyczkę od czujnika ale włącza tylko wiatraki choć myśle ze mogłem coś nie tak zrobić, więc ... Jak sprawdzic 4 pinowy czujnik?

Edytowane przez jafa8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak bys mi podpowiedzial gdzie jest A a gdzie B,C,D? No ale co tam... podłączałem na różne sposoby, spreżarka nie startuje, choć na "krótko" działa, jedynie co mogę dodać to to że na tych pinach zmierzyłem 14V,5V i chyba dwa minusowe,14V jest na dole, minus nad nim, z prawej 5V i po lewej minus, czy tak ma być?

Edytowane przez jafa8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pracującym silniku i włączeniu klimy na panelu - na C powinno być + 12V. Sprawdzenie samej sprężarki to - przy pracującym silniku i podłączyć (np akumulatora ) +12V na D sprężarka powinna zaskoczyć.

W 1 przypadku jeżeli nie będzie +12V - problem w panelu

W 2 przypadku jeżeli nie zaskoczy - problem w sprężarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Na B mam 12V jak zewre z C lub D włącza wiatraki, ale jak podam + z akumulatora na C lub D to włącza sprezarke a wiatraki sie zatrzymują . Na C nie ma 12 V nawet na wlaczonej klimie, normalnie ręce opadają. Czy ma ktoś pomysł jak przerobić na wersje bez sterownika, na przekazniki, podobno można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!