Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic I czy Scenic II?


idoru

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy - chcę kupić dzieciowóz na częste i krótkie trasy. Po eliminacji konkurentów wybór padł na Scenica, ale mam mały dylemat.

Chciałbym zmieścić się z zakupem w 20k. i interesuje mnie auto z co najmniej 2002r, benzyna (pojemność dowolna - może być automat nawet) z klimą (najlepiej automat).

Pytanie jest takie czy lepiej poszukać zadbanego Scenica 1 z końca produkcji i mieć spora górkę na ewentualne wymiany/naprawy, czy też szukać jak najnowszego Scenica 2 w założonym budżecie.

Luz to jakieś 3k ponad budżet. na ewentualne koszty rejestracyjne i serwisowe po zakupie (choć preferuję auta krajowe). Będę wdzieczny za pomoc w zbiorze wszystkich "za" i "przeciw".

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niestety sam musisz zadecydować najlepiej wcześniej się wpasowując do sceniola drugiego.

Ja akurat posiadam i starszego S I Ph I, oraz S II Ph II. Jest diametralna różnica w wygodzie i komforcie na rzecz S II/II. Na co dzień syn użytkuje starszego sceniola ale jak ma możliwość to też woli drugim jechać. (nawet twierdzi, że się przyzwyczaja, nawet po bardzo krótkiej trasie, sugerując tym, że chętnie dosiadał by go na co dzień. :) )

Skoro jednak Twoje auto ma być użytkowane w celach takich jak opisałeś, to wybrałbym starszą wersję, w lepszym stanie i większym wypasie. Oczywiście z racji wieku należy też się liczyć z dodatkowymi kosztami, tak samo jak z początkowymi naprawami, młodszych i tańszych S II.

Używane auta z niższego pułapu cenowego to loteria.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym szukał SCI PhII - to juz auta sprawdzone i ładne, z dobrymi silnikami.

SCII z pierwszych lat do najmniej awaryjnych nie należały.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrarek - dokładnie to samo miałem na uwadze w swoim poprzednim poście. Do krótkich tras i do przewozu dzieci lepiej starszy a sprawdzony i dopracowany model, jak młodsze ale z chorobami początku produkcji, jak właśnie pierwsze S II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!