Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysokie obroty po czyszczeniu przepustnicy


matek8821

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem w mojej Megane II 1.4 16v rok 2004 po przeczyszczeniu przepustnicy obroty zaczeły utrzymywać sie na wysokim poziomie. odpalam auto obroty około 1000-1100 gdy ujade około 50 metrów obroty na biegu jałowym 1500-2000. wciskając sprzegło wskazówka spada na 1000-1100 i od razu leci do góry na 1500-2000. na clipie nie ma żadnych błedów. Czym to może być spowodowane????. Prosze o pomoc.

Edytowane przez matek8821
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robił mi to mechanik.Też tak myśłe.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 -Prezes

 

Dodano: 18 maj 2012 - 21:01

Witam. mechanik rozebrał i złożył, dalej to samo nic się nie zmieniło. Powiedział że przepustnica jest do wymiany. Co o tym myślicie.

Edytowane przez matek8821
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje.

 

Dodano: 20 maj 2012 - 20:51

ale z tego co mi sie wydaje to mechanik nie wyciągał przepustnicy tylko prawdopodobnie odkręcił plastik(komora którędy powietrze sie dostaje do przepustnicy) od strony filtra i stamtąd czyścił przepustnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wstrzymam się jeszcze z tym uszczelnianiem (ale mam to na uwadze) ponieważ zauważyłem lekką poprawę przedtem wystarczyło około 50 metrów i obroty wskakiwały na wysoki poziom, a ja ostatnio ujechałem około 5 km i zatrzymałem się w sklepie, a obroty utrzymują się na niskim poziomie. Później co prawda ujechałem kawałek i były znów wysokie, nie wiem czy to był tylko przypadek czy poprawa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w megane - ale scenic jest powiedzmy podobny. Ja sam czyściłem sobie przepustnicę.

1. Kupiłem w sprau środek do czyszczenia gaźników (17pln)

2. Wymonotwałem przepustnicę na zewnątrz

3. Po popsikaniu tym sprayem nagar schodził aż miło. Przepustnica błyszczała jak nowa, nawet nie musiałem szorować. Była już tak zasyfiona, że nie było szpary między tym okrągłą ruchomą łopatką a obudową

4. Zgodnie z info z dialogsys, gdzie zawsze nakazują wymiane uszczelki - kupiłem nową w ASO Renault - cena 11pln

5. Wymiana uszczelki - czy takiej dokonał mechanik? U mnie ta stara już się do niczego nie nadawała - całkowicie rozplaszczona. Tu bym szukał źródeł problemów.

6. Mi przed wymianą gasł na wolnych, albeo nim szarpało. Wy czyszceniu miałem znów za wysokie obroty - na poziomie 1300 obr/min. W dialogsysie jest napisane, że po czyszczeniu należy ustawic wolne obroty. Ja tego nie zrobiłem. Z każdym kolejnym dniem obroty były coraz niższe i do tygodnia ustaliły się na odpowiednim poziomie. Od tego czasu spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do forumowiczów: czy stosował ktoś spray do czyszczenia przepustnic? Czy pomogło lub nie. Czy szkodzi to na sondę lambda / katalizator.Chcę spróbować , nim będę to demontował.

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o tych sprayach , które wtryskuje się po zdjęciu filtra i w końcowej fazie przy włączonym silniku. Więc chyba związki z tego czyszczenia są zasysane przez silnik, prawda?Jak są zasysane , to pewnie spalane ... itd ( katalizator , sonda).np.

http://www.prestone.pl/produkty/produkty-dla-warsztatow/prestone-do-czyszczenia-gaznika-i-przepustnicy.html. Niby piszą , że nie szkodzi , ale wolę spytać , jeżeli ktoś to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!