Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lampy przednie


Rekomendowane odpowiedzi

trawambj: Najpierw naucz się pisać po polskiemu a potem dopiero będziesz mógł pouczać.

tylko musza sie palic na drogowych tak ze te mijania zeby bylo jak nalezy.

Dla mnie z tego zdania nic nie wynika albo wynika tyle że aby było OK to należy się wspomagać drogowymi.

Resztę kol. gojgien: już podsumował więc nie będę powtarzał.

 

[quote name=trawambj' date='wczoraj, 23:19'

timestamp='1339103968' post='301344]chyba malo nocą jezdzisz

Tu kulą w płot trafiłeś. ;) Przeważnie w ciemności i dodam, że czekam z NIECIERPLIWOŚCIĄ kiedy wreszcie zaczną ścigać, za przednie światła, zwłaszcza tych "pseudoksenoniarzy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził ktoś, czy te światła mają homologację jako światła mijania i dzienne ?

Kiedyś były takie lampy, że homologacje Ex owszem miały, ale tylko jako światła pozycyjne.

To że się trzeba wspomagać drogowymi, to się nie dziwie, kolega tak samo robił w Golfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chyba malo nocą jezdzisz

Fakt, Warszawa nie rozpieszcza z możliwościami jazdy ciemną drogą, chociaż jak padną latarnie to potrafi być ciemno jak w lesie ;)

Jednak jak wracam do domu to staram się robić to nocą, bo wręcz uwielbiam taką jazdę (mniejszy ruch, lepsza pogoda, chociaż inteligenci z wynalazkami oślepiają) i nawet w środku lasu rzadko używam drogowych.

Całą sztuka to dobre (nie zmaltretowane) i DOBRZE ustawione światła.

 

Niestety na SKP mają tendencję do ustawiania świateł za nisko (w dolnej granicy) i potem są właśnie efekty, że mijania ledwo świecą. Teraz ustawiałem sam i jest ok, nikt mi nie miga, że oślepiam i na SKP też nic nie robili (a mam farta, że zawsze się świateł czepiają).

 

O pseudoksenonach zdania nie zmienię, to że właścicielowi tego szmelcu pasuje to nie zmienia faktu, że oślepia jadących z naprzeciwka.

 

Pawel homologacja na chińczykach ? To może być ciekawe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do xenonów zwracam honor ;) chociaż mógł by polemizować w tym temacie ale to nie istotne myślę że już każdy wie jakie są konsekwecje ich zakładania i do czego można je zakładać.. ale z wypalaniem odbłyśników bym się nie zgodził.. przecież one się mniej nagrzewają jak zwykła żarówka halogenowa.. i myśle że nadarmo SKP tak a nie inaczej światła nie ustawia wkońcu mają miernik a nie garaż i kreska na ścianie..

Edytowane przez trawambj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKP tak a nie inaczej światła nie ustawia wkońcu mają miernik a nie garaż i kreska na ścianie..

Mają miernik ale ustawiają sami, Ty siedzisz w aucie i przełączasz, nie masz kontroli co tam sprawdzający widzi. W garażu na kresce ustawiasz sobie sam do kreski. W SKP kreska w przyrządzie jest górną granicą ustawienia, więc jeśli będzie trochę poniżej, to jest w granicach normy i nie ruszają. No chyba, że drastycznie niżej lub za wysoko, to poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SKP kreska w przyrządzie jest górną granicą ustawienia, więc jeśli będzie trochę poniżej, to jest w granicach normy i nie ruszają

Z SKP to ciężko trafić. Jak mi gość ustawił to świeciły wręcz przed samą maską i nie widziałem nawet znaków. Potem ustawiłem sam, biorąc poprawkę, że może coś nie tak mi wyszło z wyliczeń (są nawet wzory na ustawianie świateł) i teraz wszystko pięknie widać, a na SKP i tak wyszło poniżej kreski.

 

Powstaje więc pytanie czy na niektórych SKP "profilaktycznie" ustawiają światła aby świec świeciły przed samą maskę czy mają spartolony miernik :|

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą jeszcze brać poprawkę, że auto jest na 5 osób, a sam nieobciążonym do przeglądu przyjechałeś. kto ich tam wie... Zresztą to pokręcenie chyba jest jako usługa do przeglądu doliczana.....

Kto by tam za nimi nadążył, widać to na drodze jakie padła z fikuśnymi bajerami przepuszczają....

Do czasu aż jest nalot, wówczas stacja koncesje traci.

Państwo w państwie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą jeszcze brać poprawkę, że auto jest na 5 osób, a sam nieobciążonym do przeglądu przyjechałeś. kto ich tam wie..

Sugestia ciekawa i w sumie może trafna bo mam kratkę i zawsze muszę tłumaczyć po co mi kratka w osobówce. Odpowiedź jest prozaiczna, blokada dla psa, ale jak widać niektórzy mogą nie wierzyć czy coś..

 

Zresztą to pokręcenie chyba jest jako usługa do przeglądu doliczana.....

Dokładnie, jest to już wliczone w cenę.

 

Kto by tam za nimi nadążył, widać to na drodze jakie padła z fikuśnymi bajerami przepuszczają....

Taaaaaaaaa i to na normalnych przeglądach, nie na tych "specjalnych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!