Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

przyczyną wilgoci w aucie mogą być różne rzeczy, m. in. zbędne pudełka kartonowe, papiery, piasek, ziemia itd...

a proponuję zabrać przedstawicielkę płci przeciwnej na piknik w słoneczny dzień i przy okazji przewietrzyć autko na słonecznej polanie (ten argument można przemilczeć ;) ) później też mogą szyby parować ale to już inna przyczyna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

Wiem,że temat już jest dosyć stary ale miesiąc temu kupiłem megane z 2005 r 1.4 16v Wymieniłem w niej rozrząd, olej, filtry (w tym filtr pyłkowy), płyn hamulcowy (płyn chłodniczy nie był wymieniany ponieważ niestety dowiedziałem się od mechanika, że auto było lekko bite i do wymiany w najbliższym czasie będę miał chłodnicę bo lekko się ślimaczy). Ostatnio mam problem jak w temacie tzn gdy jadę samochodem używam ciepłego nawiewu (zazwyczaj na szybę), po odstawieniu auta na kilkanaście godzin (na jakieś 10 godz) na przedniej szybie dosłownie zlewa mi się woda a boczne są zaparowane.

Moje pytania brzmią:

Czy jest to spowodowane dużą wilgotnością w samochodzie?

Jak pozbyć się problemu?

Czy coś robię nie tak i dlatego mam taki efekt?

Proszę o jakieś porady bo na dworze coraz chłodniej a jak będę musiał skrobać tyle szronu/lodu z wewnątrz to chyba szybciej będę się poruszał miejskimi środkami komunikacji...

Dodam ze nie wiem czy to jest woda ponieważ wydaje mi się to trochę tłuste i trudne do usunięcia (jak silnik się nagrzeje samo odparowuje z szyby). Wiem że kolega w Passacie miał też taki problem i przyczyną okazała się nieszczelna nagrzewnica. Klimy używam bardzo rzadko - z uwagi że zbliża się zima (może raz w tyg na kilka min żeby się "nie zastała". Klima manualna. Nadmuch powietrza zazwyczaj z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłuste pewnie dlatego, że szyba nie jest czysta. Cóż zrób jak koledzy wyżej radzili. Możesz też w ostateczności kupić pochłaniacze wilgoci (takie tabletki) i zostawić je w zamkniętym pojeździe. One powinny całą wilgoć pochłonąć. Możesz też użyć klimatyzacji do zmniejszenia wilgoci, w końcu klima osusza powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałem podobny problem ze swoim Scenic RX4, więc zastosowałem sposób jaki miałem w starej Astrze. Jak jeżdżę, uchylam tylną szybę na tzw. zapałkę, prawdopodobnie para wtedy zostaje wyrzucana na zewnątrz auta. Dobrym sposobem, jest również założenie owiewek, a wtedy i na noc można zostawić uchyloną szybkę na zapałkę, bo ewentualny deszcz czy śnieg nie wpada. Tak więc rano, mam rzadko zaszronione szyby od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A może po prostu masz nawiew włączony w wewnętrznym obiegu i wówczas będą się rosić szyby przy ogrzewaniu. Albo niesprawny przełącznik nawiewu z zewnątrz na wewnątrz. polecam sprawdzić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!