Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Carminat 8000 - nie żyje po aktualizacji


Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie znalazłem wyczerpujących informacji na ten temat - więc dobrze by było zebrać to w jedną całość.

 

Chciałem zmienić sobie język na angielski i oczywiście => ekran czarny, płyty nie można wyciągnąć - w związku z tym mam kilka pytań:

 

1) Czy został uwalony "tylko" czytnik, czy coś więcej ?

2) Czy kupienie takiego dobrego czytnika pomoże mi przywrócić ją do życia ?

3) Jeśli tak, to jaki soft mam tam wrzucić ?

4) Nie mam oryginalnej płyty z oprogramowaniem - czy mogę gdzieś znaleźć obraz płyty iso ? - czy tutaj - to są tylko aktualizacje, czy obrazy konkretnego softu którm mogę reanimowac navi - http://www.gps-carminat.com/en/cni1_maj_software.php ?

 

Ustawienia przed aktualizacją, po której zgasł ekran... :

 

HW-NUMMER: 0101

SW-NUMMER: 0500

PROD WOCHE: 15

PROD JAHR: 05

CSB SW-NUMMER: 4.32

 

KONFIGURATION: 1327

UCC-TYP: UCC3

SOFTWAREVERSION: 470

HERSTELLUNGDATUM 12/04/2005

12NC: 31111720275

CHECKSUM: C3DA

 

Myślę, że odpowiedzi na te pytania ułatwią życie kilku nieudacznikom mojego pokroju :)

Edytowane przez lycha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytnik, nie koniecznie musi być uwalony. Wymontuj go, zdejmij górną obudowę, podłącz +5v np. z USB do silnika windy CD (silnik jest po prawej stronie u góry, widać go od razu),tak aby wyjąć płytę. Windę zostaw w połorzeniu otwartym. Ściągnij plik http://chomikuj.pl/zaniak/Motoryzacja/Nawigacje_samochodowe/Spolszczenia/Renault_Carminat/Lektor_PL_Carminat8000_SW5.00.rar (hasło: zaniak) i wypal go np programem NERO z prędkością 4x (najniższą). Włóż płytę do czytnika, podłączając +5volt jak wcześniej tylko odwrotnie biegunami , tak aby zamknąć maksymalnie windę CD z płytą. Zamknij obudowę czytnika. Odpal samochód, podłącz czytnik, czekaj aż ekran ożyje. Wczoraj to robiłem u Ojca w Scenicu II przy takim samym oprogramowaniu jak twoje i przy takich samych objawach. Mi się udało. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - spróbuję.

 

Jeszcze małe pytanko - czy po samym czytniku (naklejce) - można dojść do tego, która wersja oprogramowania jest dedykowana dla niego (nie mając oczywiście oryginalnej płyty)?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - przeglądnę.

Wczoraj nagrywałem soft ze strony producenta - zassałem obraz nrg i za pomocą nero nagrałem go na płycie.

W zasadzie to robiłem to kilkukrotnie różnymi programami - za każdym razem nagrywanie wraz z weryfikacją kończyło się sukcesem.

Jednak przy próbie odczytania cd w kompie - nie pokazuje mi plików - tak jakby nie widział dysku cd - czy na płycie jest inny system plików i dlatego nic nie widzi i to jest normalne czy coś coś się źle wypaliło ?

 

poozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być. Nagraj wszystko Alcoholem przy najmniejszej prędkości i dobrej jakościowo płycie CD. Wyciągnij płytę z czytnika, tę co tam siedzi, sam czytnik na pewno nie jest uszkodzony. I wgraj wszystko od nowa przy włączonym silniku, zapłonie, jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli kupię gdzies inny czytnik nawigacji (sprawny) - to będzie on bez problemu działał, czy to jest w jakiś sposób powiązane ze sobą ?

Czy całe oprogramowanie jest przetrzymywane w EPROM'ie czytnika, czy gdzies dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

No i problem rozwiązałem sam po nieudanej aktualizacji. Załatwiłem oryginalny soft 5.50 nagrałem na płytę i wgrałem bez problemu pomimo iż wcześniej miałem czarny ekran. Teraz wszystko śmiga i mam w języku polskim menu i lektora. Jeżeli ktoś będzie miał ten sam problem proszę pisać nie będę żałował i ściągał kasę jak większość ludzi w ramach takiej pomocy. post-51810-0-07820100-1468659423_thumb.jpgpost-51810-0-27240700-1468659430_thumb.jpgpost-51810-0-93453500-1468659441_thumb.jpg

Edytowane przez n1gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Nie zapomniałem ale nie mogę go znaleźć pewnie przypadkowo przy przeprowadzce go wyrzuciłem także przykro mi ale już nikomu nie pomogę. Tym co pomogłem to pomogłem tym co nie to szkoda.

 

Dodano: 14 lis 2016 - 12:06

witam. Dla osób potrzebujących ten soft umieściłem jego w dziale download i jest do pobrania. Proszę o komentarze i opinie, że działa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!