Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 2 tygodnie temu założyłem gaz, instalator próbował założyć też tank fopper ale coś się stało ze wskaźnikiem poziomu paliwa pali się cały czas pomarańczowy znaczek od rezerwy oraz palą się kreski jak by było pół baku i one zapalają się i gasną, odłączyliśmy tank floppera podłączyliśmy kable tak jak to było podłączone fabrycznie i dalej jest tak samo pojechałem na komputer i pokazało że licznik nie ma kontaktu z czujnikiem w baku. Co to się mogło stać spaliło się coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie podłączył dobrze z powrotem czujnika. Czujnik poziomu paliwa działa na zasadzie rezystora suwakowego. Im mniej paliwa w baku i pływak jest niżej tym większy opór stawiona przez rezystor.

Małe prawdopodobieństwo że spalił się rezystor, no chyba że sygnał z rezystora podłączony został pod napięcie zasilania a nie pod licznik.

Ewidentnie wina gazownika- jedź z reklamacją.

 

Tank flopper podłącza się pod kabel sygnałowy między pływakiem a licznikiem. Rozłącza się ten kabel i szeregowo podłączamy tankf lopper. Po załączaniu plusa po stacyjce tank flopper emuluje sygnał tankowania i jest ponownie sprawdzany poziom paliwa w baku.

 

W załączniku masz schematy połączeń w Megi III pompy paliwa, czujnika poziomu oraz przykładowego tank floppera, którego ja zakupiłem, ale nie miałem czasu jeszcze zamontować.

post-24044-0-90956900-1340179360_thumb.jpg

post-24044-0-61352200-1340179366_thumb.jpg

post-24044-0-97914900-1340179393_thumb.jpg

post-24044-0-82840700-1340179401_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno kable podłączone są tak jak było to przed podłączeniem tank foppera, są tam tylko 4 kable i każdy ma inny kolor nie da się tego źle podłączyć tylko teraz pytanie jak sprawdzić co się spaliło kupić nowy pływak po 100 zł na allegro są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem pływak pokazuje opór który się zmienia jak się poruszy autem, może ktoś wie gdzie te kable idą dalej może jakiś przekaźnik się spalił wyjąłem licznik ale do niego te kable bezpośrednio raczej nie wchodzą, może ktoś ma schemat kostki od licznika, które kable w niej odpowiadają za stan paliwa?

 

Dodano: 04 lip 2012 - 21:50

może ktoś się orientuje do czego służy moduł BSI bo mi się wydaje że kable od pływaka tam wchodzą może tam coś się spaliło.

Edytowane przez cichy.waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!