Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

trzęsienie/drganie silnikiem podczas postoju


BabySmile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałam zwrócić się do Was z problemem, jaki dotknął mojej Małgosi. Otóż podczas postoju przy włączonym silniku, czy to na światłach, czy w korku, czy gdziekolwiek indziej po około 20 -30 sekundach zaczyna się piekło. Samochód trzęsie się niemiłosiernie z coraz większą mocą. Po pewnym czasie zaczyna mrugać kontrolka od silnika i zapala się SERVIS. Po przegazowaniu bądź ponownym uruchomieniu silnika wszystko wraca do normy. Pragnę dodać, że po podłączeniu pod komputer nie wykazuje żadnych błędów, wymieniłam świece i cewki ... nic nie pomogło. Wiecie, co może być przyczyną takiego zachowania Maganki? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, Anka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapala się serwis, to sterownik musi zapamiętać jakiś błąd. Sam się nie skasuje. Jedź do innego fachowca. Sam opis, że silnik się trzęsie też niczego nie wnosi. Może przerywać, falować. Trząść to się mogą: galaretka albo... jak kobieta biega :). Nagraj to fonem i wrzuć na YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu to może być zużyta poduszka silnika/skrzyni lub łącznik elastyczny wydechu tzw. plecionka, lub też przytkany katalizator, lub też (jeśli występuje) może być to objaw zużytego koła dwu-masowego. Jak sama widzisz przyczyn jest sporo najlepiej jedź do jakiegoś fachowca co nie zdziera za byle co tylko dobrze zna się na francuskich autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podane objawy, a szczególnie kontrolka silnika i komunikat SERVICE świadczą o nieprawidłowej pracy samego silnika. Ja bym stawiał na źle działający wtryskiwacz, na biegu jałowym źle podaje paliwo, objawy ustępują jak sama napisałaś po przegazowaniu.

 

Jaki komputer był podłączany? Diagnozy najlepiej wykonywać CLIPem - dedykowanym Renault komputerem diagnostycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!