Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprężarka chodzi ale brak nawiewu zimnego powietrza


Rekomendowane odpowiedzi

sprezarka działa napewno, zostało to sprawdzone przez urządzenie, generuje odpowiednie cisnienie, idealna ilośc czynnika jest w ukladzie

 

spedziełem juz sporo czasu na lekturze i troche ogłupiony jestem

 

wczoraj wieczorkiem jak silnik byl juz ostro rozgrzany podkrecilem temp na max i nic sie nie zmieniło

 

elektrozaworu nie ma to juz wiem, ( a szkoda bo było by to dobre rozwiazanie techniczne ) toteż teraz mam kolejny trop tj klape a konkretnie silniczek lub jego sterowanie

 

wyczytalem jeszcze ze w klimatroniku czujnik temperatury blokuje odpalenie klimatyzacji przy zbyt niskiej temperaturze, jesli to prawda to jest głupota konstruktora :) jeżdzilem duzo V40 i e36, zawsze przy deszczowej pogodzie właczalem klime zeby zapobiec parowaniu szyb, nawet jak bylo właczone ogrzewanie, klimatyzacja pomagala przesuszyc powietrze, co prawda jeszcze nie mialem jakoś okazji leciec renią w trase z kompletem pasazerów na pokladzie wiec nie wiem czy wystapiłby problem parowania szyb, ale tak czy inaczej opcja właczonej klimy przydalaby się

 

w kazdym razie mam teraz zamiar troche rozebrac deske zeby dostac sie do parownika i zobaczyc czy jest zimny

 

teraz mam prośbę dla bardziej doświadczonych o weryfikacje moich hipotez:

 

- jesli bedzie zimny tzn ze brak chlodzenia we wnetrzu bedzie efektem mieszania się gorącego i cieplego powietrza - uszkodzony silniczek sterowania klapą lub panel?

 

- jesli nie bedzie zimny tzn ze nie ma obiegu w układzie, zawór rozprężny?

 

jakieś pomysły jeszcze?

 

z gory dziękuje za konkrety

Edytowane przez maciek3er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1) Tak może się zdarzyć

Ad2) Tak, ale sprawdź czy parownik jest zimy, możliwe, że coś się z nim podziało. Sprawdź czy cały jest jednakowo zimny.

Jezeli masz klimatronika sprawdź czujnik temp. w lusterku zewnętrznym.

I jeszcze pytanie dodatkowe, dmuchawa pracuje na wszystkich biegach?

czujnik temperatury blokuje odpalenie klimatyzacji przy zbyt niskiej temperaturze

Niezupełnie, raczej presostat.

 

PS

I tak to właśnie wygląda, ja odsyłam do :) bo tam znajdziesz co i jak sprawdzić, a Ty nadal zadajesz pytania i tak przepisuje się to co już jest na forum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że zgadzam się z Przemo - system nie uzaleznia właczenia klimy od temperatury (jako zabezpieczenia przy właczeniu przy niby za niskich). "Robi" to czujnik ciśnienia w układzie.

Zaworu oczywiście nie ma w układzie ogrzewania - zresztą, ostatni raz taki zawór widziałem w dużym fiacie i efektem jego posiada była tylko nieszczenośc układu - więc dobrze, że wyeliminowali to w dzisiejszych pojazdach.

Sprawdź czy chodzi ci w ogóle klapka od mieszania powietrza.

Najlepiej wieczorem gdy jest chłodniej.

Włącz zapłon

i zmieniaj temperaturę nasłuchując czy silnik działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!