Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megan II Steering Fault - już nie wiem co robić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem ze wspomaganiem kierownicy - wyskakuje mi Steering Fault - po usunięciu błędów na komputerze działa, ale po dojechaniu do garażu i ponownym zapaleniu samochodu znowu wyskakuje to samo i wspomaganie nie działa. W sumie męczę się już z tym od jakichś 2 lat.

Najpierw wyjęli mi chyba kolumnę i elektryk poprawił zimne luty - jakiś czas działało, po roku znowu padło pojechałem na komputer skasowali błędy, działało przez 1 rok i teraz znowu się odezwało.

Elektryk mi powiedział, żeby dać tą kolumnę do regeneracji, albo używanej poszukać. Już w sumie nie wiem czy warto ładować pieniądze w kolejne próby jej odratowania. Jakiś sterownik wywala błąd. Nowa podobno strasznie droga.

Zawsze usterka pojawiała się po wciśnięciu przycisku start przy zapalaniu - nigdy jak samochód chodził.

Najbardziej denerwujące jest to, że mechanicznie jest chyba ok, bo po usunięciu błędu działa normalnie, po czym wywala błąd i komputer odcina wspomaganie. Chyba, że coś innego to jeszcze może powodować, nie mam pojęcia.

Nie znam się w ogóle na mechanice, poradźcie proszę co robić, bo już nie wiem. Gdzieś czytałem, że ktoś wymieniał cały ten układ w serwisie, a po jakimś czasie znowu zaczęło mu wyskakiwać Steering Fault.

 

Help

Auto to Megane II Cabrio 2.0 Benzyna 98kW przebieg 44 tys. km

 

Polecam poradnik dotyczący zakupu opon http://www.poradniki.zgora.pl/tanie-opony-uzywane-felgi/ - tanie opony używane i felgi

Edytowane przez Nemon
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nawet nie bardzo wiem co kupić, ale powiem mechanikowi, czyli to mówisz o całej kolumnie, bo to jest chyba razem, czy sam sterownik?. Nie wiem czy będą umieli to zrobić, żeby bez blokady, gdzieś czytałem, że blokadę trzeba przyuczyć do samochodu i w jakimś ASO komuś tam nie umieli tego zrobić, dopiero jakiś magik elektryk mu to przyuczył.

 

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Edytowane przez Nemon
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki czyli rozumiem, że z blokadą nie będzie problemu.

 

Sorry za moje kolejne głupie pytanie, ale jestem z tego zielony, a nie chcę, żeby mnie męchanicy karmili gdaką, której nie rozumiem - co ja właściwie muszę wymienić - przekładnię, czy kolumnę, czy sterownik? (w sumie mechanicznie to wspomaganie działa, ale komputer je odcina) Z waszych wypowiedzi wnioskuję, że kolumnę? Czy warto kupić używaną, bo rzeczywiście na allegro są po 150-300zł czy może lepje jednak nową? Pewnie nowa to już w cholerę kosztuje? Z drugiej strony nie chciałbym mieć za pół roku znowu tego samego problemu. Co właściwie może być źródłem tych błędów, w komputerze tylko wyskakuje, że błąd chyba silnika wspomagania i chyba sterownika. Po usunięciu błędów zaraz wspomaganie działa, a potem za 1-2 postoje znowu zablokowuje przy zaplaniu. W sumie trochę to chyba kiepsko wymyślili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tak zrobię.

 

Jeszcze tylko zapytam, czy jest prawdopodbne, może się okazać?, że to kwestia jakiegoś kabelka, czujnika, lekkiego przebicia gdzieś itp., że mimo wymiany kolumny nadal będzie się to robiło?

Miałem kiedyś starszą megankę gdzie przerabiałem kilka wymian klocków w ASO, bo ciągle się zapalała kontrolka, potem z czasem się zapalała jak padał deszcz i w sumie do końca nikt przyczyny nie zlokalizował, ale mówili wszyscy, że to jakiś kabelek.

 

Edycja: elektrycy powiedzieli mi, że miał źle zaprogramowe opony / felgi - większe niż były w rzeczywistości - to znaczy chodzi o rozmiar opon i felg, przeprogramowali chwilę podziałało i znowu zdechło. Okazało się, że sterownik sam się programuje na większe opony i felgi i całkiem inny typ nadwozia w wyniku jakiegoś błędu. Trzeba wymienić

Edytowane przez Nemon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Mam ten sam problem co kolega w opisie Tylko umnie występuje on tylko podczas mrozów i nigdy podczs jazdy Gdy tęperatura spadnie do około -6,-7"C Jade na kompa kasują mi błędy i jest ok Bład to "błąd modułu sterowania" (tak mi powiedział diagnosta na kompie) Moje auto to SCENIC 2004 1.6 Co zrobić? Kolega rozwiązał juz ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam, mam podobny problem co koledzy. Steering fault pojawia się mniej więcej raz na 4 jazdy. Mam tak od miesiąca. Sprawdzona taśma, kostki od poduszek - był też znany błąd airbag i service po wyczyszczeniu zgasł, ale został steering fault. Denerwujące to jest. Po skasowaniu błędu jest ok jakiś czas potem znów to samo. Co można zrobić? Koledzy sobie poradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!