Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem posty o czyszczeniu klimy, mam też swoje doswiadczenia w tej kwestii ale nadal mam z tym problem.

 

Generalnie próbowałe płynu wpsikiwanego do kanłów (kupiłem taki w norauto) co skończyło sie kapaniem z pod deski na dywaniki :cry:

 

Potem pojechałem do autoserv gdzie odpalili mi taki "granat" zapachowy i się to mieliło przy zamknietych drzwiach (wcześniej wymieniłem filtr przeciw pyłkowy na nówkę firmy knecht), niestety poza chwilową poprawą po tym "granacie" cały czas odczuwalny jest i był wyraźny zapach kurzu po właczeniu nawiewu (tylko przy właczonej klimie).

 

Czy macie jakieś pomysły jak sie tego pozbyć? MOże polecicie jakis profesjonalny zakład zajmujacy się klimą w trójmieście??

 

PS jakiś czas temu podwoził mnie jeden gość który miał piękny charakterystyczny dla klimy delikatny przyjemny zapaszek ale jakoś nie zapytałem go jak się tego dorobił :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem jest nie psikanie w kanały ani walenie "granatem" (po co dawać to na tapicerkę, szybi i wszystko inne :mrgreen: ) w środku auta, tylko wyjęcie filtra przeciwpyłowego i tam jest parowniczka - są płyny z wężykami i tym specyfikiem psika się na parowniczkę - robi się fajna piana jak do golenia ;-) potem odpalamy auto - otwieramy szyby i włączamy nawiew do momentu (u mnie trwało to 15-20 min) aż zaczenie zanikać specyficzny zapach - i zniknie ta piana. Dopiero po tym zabiegu zakładamy nowy filtr. Starego nie wkładamy bo po co robilismy ten zabieg jak i tak część syfa siedzi w starym filtrze :!:

Potem i tak jeszcze to trochę czuć. ;-)

Miałem tak robione już dwa razy i tak chyba jest najlepiej - tak przynajmnjiej robią też w ASO ;-)

Polecałbym też ten zabieg przeprowadzić bliżęj lata (chyba, że musisz) bo wtedy już jest mniej wigoci w powietrzu i na dłużej wystarczy. Nie zapomnij o przeglądzie układu klimy - dobij ewentualnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. DZieki za szybka odpowiedź. Filtr sobie zakładałem sam, więc chyba dostanę się w to miejsce które opisujesz (chodzi o M II). Z operacją poczekam do wiosny teraz i tak uzywam klimy tylko do odparowania szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja po prostu poszedłem do najbliższego sklepu motoryzacyjnego, zapytałem o specyfik do czyszczenia klimy. Dostałem do wyboru 2 czy 3. Kupiłem taki, który wydawał mi się najlepszy.

Jeszcze jedna uwaga w zeszłym roku sam robiłem odgrzybianie. Spryskałem wszystko co się dało; kanały parownik i tp. Część oczywiście wyleciała na dywaniki.

Faktycznie po takim "zalaniu" wentylacji nie czuć było stęchlizną, ale przez dwa tygodnie czuć było smrodek ze specyfiku.

W tym roku podszedłem do tematu inaczej;

1) wyjąłem filtr pp

2) włączyłem grzanie i obieg zamknięty - żeby woda wylazła ze wszystkich zakamarków okładu wentylacji

3) zostawiłem tak auto na jakieś 10 min.

4) przewietrzyłem auto i zpsilkałem parownik, potem założyłem zatyczkę na filtr, trochę piany się wylało na wycieraczkę

5) ponownie włączyłem na obiegu zamkniętym na 10 min.

6) założyć nowy filtr pp i po sprawie

Ja niestety nie miałem nowego FPP założyłem stary po jego uprzednim wytrzepaniu.

Kurde ale tam śmieci było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w specjalistycznym zakładzie widziałem używali tego do odgrzybiania klimy: kliknij tutaj

 

drugą metodą jest jak widziałem ozonowanie auta, na początku śmierdzi do okoła jak u dentysty, mechanik bierze odpala auto i zakleja szybe aby nic nie wyciekało z niego a na lusterku w środku auta wieszają rurke która wydziela ozon

 

była jeszcze jedna metoda jakiś płyn wpryskiwali z dozownika podczepianego do sprężarki ale niewiem co...w poniedziałek może się dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - wczoraj byłem na odgrzybianiu i koleś wtryskiwał w kanały jakiś płyn, za pomocą kompresora. Zapachem przypominało sto razy mocniejszy płyn do spryskiwaczy :) Podobno zabija nawet HIV i SARS :) Śmierdziało w aucie przez godzinę, potem został taki delikatny zapaszek. Ale czuć różnicę, zimne powietrze ma teraz trochę inny zapach, taki bardziej... lol, czysty :)

 

Też zapomniałem się zapytać jak to się nazywa...

 

O, znalazłem na allegro - http://allegro.pl/item217827638_pistolet_p...y_promocja.html to było to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Polecam Ozonowanie - Naprawde warto, zajmuje się tym od ponad roku i wiem co mówie .

Raz że odgrzybisz klime, Dwa zdezynfekujesz klime i Trzy wszelkie niepożądane zapachy znikną na zawsze.

 

Pozdrawiam OzonFresh.pl B)

 

A ja polecam zapoznanie sie z regulaminem. Tym razem B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!