Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówek w tylnej lampie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna mam Megane II hatchback. Zauważyłem, że z tyłu świeci mi tylko jedna żarówka światła przeciwmgielnego od strony kierowcy. Na forum znalazłem informację, że w tych autach tak jest. Próbowałem dostać się jednak do tych żarówek. Odkręciłem 2 śruby i wg instrukcji wyjąć tylną lampę ciągnąc ją do tyłu. Boję się urwać jakieś zaczepy które ją trzymają od strony drzwi, dlatego mam pytanie w jaki sposób ją pociągnąć aby nic nie uszkodzić.

Chcę wiedzieć tak na przyszłość, aby sprawnie zmienić żarówki w razie potrzeby. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego mam pytanie w jaki sposób ją pociągnąć aby nic nie uszkodzić.

Zdecydowany, aczkolwiek ostrożny......

Prócz śrub, które odkręciłeś, lampa trzyma jeszcze na 2, plastikowych, zakończonych kulkami bolcach w gumie i jednym bolcu ustalającym.

Odciągasz poziomo do tyłu.

2472634340.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czym odkręcić te 2 śruby widoczne o otwarciu bagażnika. Może głupie pytanie, ale są na nich takie plastikowe gwiazdki które próbowałem odkręcić ręcznie bo wyglądały na takie, ale nie mogłem ich ruszyć i nie chciałem też wyłamać. W środku tej gwiazdki nie widzę żadnej śrubki więc już nie wiem. Może ktoś mnie uświadomić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra odkręciłem motylki. Psiknąłem WD40 i kombinerkami poszło po chwili. Zrobiłem zdjęcia ale teraz coś nie mogę ich otworzyć z karty pamięci telefonu, tak czy inaczej wyglądało to tak jak w poradniku kolegi :

 

thumb_hosting_zdjec_1386861617__beztytulu2.jpg

 

i teraz czy można dokupić tą część, czy dać do elektryka samą tą białą część, sam ani nie mam lutownicy ani doświadczenia w takich rzeczach, a pewnie w serwisie mi zawołają parę setek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dzisiaj się zmierzyłem z wymianą żarówki stopu w tylniej lampie.

Podobnie jak większość miałem problem z tymi motylkami cudownymi. Rada jest bardzo prosta i bezpieczna - od czoła motylka jest "gniazdo" gwiazdka - bierzemy bit TORX50 bądź klucze "imbusowe" TORX50 i z wyczuciem odkręcamy, żeby zaraz rzeźby w tym plastiku nie zrobić. Szkoda łamać palce na tych motylkach, albo specjalnie je wyłamywać kombinerkami.

Ale bez tego wątku to bym sobie nie poradził :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!