Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

zwijacze zwykle padaja podczas wymiany przedniego zwiasu/maglownicy jak nie jest zablokowana kolumna kierownicza... czesta przypadlosc aut po wymianie ww elementow...

ja w ASO placilem 400zl z robocizna.... a jezeli chodzi o zwijacz to radze jak najszybciej wymienic, bo poducha sama moze sie otworzyc, a to do przyjemnosci nie nalezy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie o tym że na uszkodzonym zwijaczu poducha może się sama otworzyć. Zastanawiam się jak skoro impuls do jej otwarcia przekazywany jest z sensora, a ten musi dostać szereg informacji żeby zadziałać. Uszkodzenie taśmy raczej objawi się nieotwarciem poduchy podczas dzwona (no chyba że źle to rozumuję).

Jestem na etapie poszukiwań całego przełącznika zespolonego. Szkoda, że ASO chce za niego tyle kasy :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie kupuje tezy, ze przy przetarciu tasmy poducha huknie.

Raz ze to faktycznie musi byc konretny impuls, a nie spiecie, a dwa, ze takie otwarcia sa faktycznie b. niebezpieczne i jakby mialy miejsce to Renault juz dawno by poplynelo na odszkodowaniach.

 

Pamietam, ze kilka lat temu samozaplon poduszki zabil dziecko w Mondeo chyba, to afera byla na caly swiat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzis ostatecznie padl moj zwijacz :) przy cofaniu pod domem i kreceniu kierownica poczulem delikatny opor i cyk zapalily sie kontorlki service i poduchy...

 

od ok 2tyg cos pykalo i strzelalo w kierownicy...

 

dodatkowo po wyjeciu karty nie blokuje sie kierownica (pojawia sie tez komunikat STEERING NOT LOCKED) czy ktos komu calkiem padl zwijak mial tak samo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kontrolki się świecą ale nie wyświetla mi żadnych komunikatów odnośnie blokowania kiery... na dodatek odnoszę wrażenie, że blokada się załącza tak jak zawsze (sprawdzę to jednak dokładnie).

A tak w ogóle to czy można bez większych komplikacji zdemontować dźwignie od wycieraczek i świateł i przełożyć? Jutro zabieram się za wymianę zwijacza i chce założyć moje stare dźwignie bo te które są przy tym co kupiłem są trochę zajechane.

 

[ Dodano: 2007-12-07, 13:30 ]

No i mogę podsumować. Po pierwsze JacekP nie ma racji pisząc o tym, że jak świeci się kontrolka poduszki to kierownica się nie blokuje (U mnie się blokowała bez żadnego ale). Po drugie jeśli kogoś by to interesowało: można bez większych problemów zdemontować dźwignie świateł i wycieraczek z przełącznika zespolonego. Po trzecie i najciekawsze, taśma o którą się tu rozchodzi zakończona jest dwiema wtyczkami i również jest absolutnie podatna na zdemontowanie, a co za tym idzie, gdyby tak mieć dojście do samych tasiemek można by ułatwić sprawę i maksymalnie uciąć koszty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tomasz : szkoda że nie porobiłeś fotek, chociaż na temat demontażu jest sporo informacji nawet na forum. Swoją drogą ile może kosztować oryginalna nowa tasma bez montażu w serwisie Renaulta ?. Przecież istnieje obowiązek jej wymiany w przypadku odpalenia poduszki kierowcy (14v/2,2 Ohms to prawie 6.5A prądu w zwijaku !! więc nieco może skruszeć :-( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest tak jak z linkami szyb elektr. - nie sprzedaja solo, tylko w zestawie...

 

 

Tak sie zastanawiam, czy nie mozna tego dostac gdzies od kogos z Meganki po dzwonie w ktorej poducha wywalila. Takich kierownic raczej nikt nie sprzedaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!