Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Odniosę się do kwestii zwijacza poduszki w MII bo jest o tym już mowa na forum ale tak naprawdę nic z niej nie wynika.

U mnie, jak u innych, pojawia się specyficzne ocieranie podczas kręcenia kierownicą. Z tego co wyczytałem odpowiedzialny za to zjawisko jest zwijacz poduszki. W związku z tym moje pytania:

-co to tak naprawdę jest i za co odpowiada?

-jak na razie nie zapaliła mi się kontrolka poduchy więc nie wiem czy zabierać się za to czy też nie (ale wnioskuję ze skoro się nie zapaliła to całość jeszcze jest sprawna)

-czy można jakoś usunąć ten efekt ocierania bez narażania się na koszty nowego zwijacza (ASO 650+200 robocizna)?

-i jeszcze jedno, czy może się ten zwijacz tak sam z siebie uszkodzić czy za to ocieranie odpowiada coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe doświadczenie z w/w zwijaczem. NIestety podczas naprwy maglownicy udało się go całkowicie urwać.

Jest to nic innego jak kabel dwużyłowy, płaski jak tasiemka w grubej plastikowej osłonie. Łączy on obracającą się razem z kierownicą poduczkę z nieruchomą elektryką. Taśmy jest dość dużo. Na oko to z 1m. Zależnie w którą stronę kręcisz kierownicą to taśma się zwija lub rozwija. Ocierać może sama o siebie (sąsiednie zwoje) lub o obudowę w której się znajduje. Jeśli słychać tarcie, to z czasem jej osłona sie przetrze. U mnie nigdy nic nie było słychać ale po zdemontowaniu i tak w jednym miejscu był goły przewód (po 8 latach).

Aby się do zwijacza dostać, trzeba zdemontować kirownicę i obudowę kolumny kier. W MI zwijacz jest w jednym elemencie z krzywką wyłączającą kierunkowskazy.

Ja po naprawie całą taśmę porządnie wypryskałem silikonem odpormym na b. niskie temp aby nie sklejał taśmy przy dużych mrozach i zawsze dobrze likwidował tarcie. Efekt jest OK.

Orginalnie tasma też jest czymś wysmarowana żeby zmniejszyć tarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zwijacza: u mnie czasmi było słychać charakterystyczne ocieranie (cykanie) po pewnym czasie zaświeciła się kotrolka poduszki i du.a = koszty. chcąc uniknąć aso przejrzałem allegro + szroty = całość z robocizną ok. 400 ale teraz wiem że przynajmniej poducha mi wystrzeli jak będzie trzeba.

niestety jest ten problem że samego zwijacza nie kupisz jest zespolony razem z tym plastikiem z manetkami do światel i wycieraczek dlatego koszty są spore w MI sprawa wygląda inaczej, ale to już było na forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi ;-)

Czytałem że podczas dostawania się do zwijacza trzeba zdemontować kierę, a co za tym idzie odpiąć poduchę (trochę ryzykowne). Jak zrobić to bezpiecznie no i jak później wygląda pamięć usterki czy coś. Pojawiają się błędy w pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiąłem dziś poduchę, zdjąłem kierownicę i dostałem się do zwijacza. Otworzyłem go i okazało się, że taśma jest cała pogięta, nie pracowała tak jak trzeba, była niepoprawnie ułożona. Sprawdziłem wszystkie połączenia i niestety problem musi tkwić typowo w taśmie. Tak na marginesie to "złoty medal" dla kogoś kto wymyślił to g*** jest to chyba 7 żyłowa tasiemka, tak delikatna, że nie wiem czy w telefonach z klapką by taką chcieli zamontować. Mechanizm zwijacza też nie budzi zaufania!

Czas zacząć się rozglądać za tą częścią.

Piszcie jak macie jakieś namiary (ktoś gdzieś wspominał o zwijaczu za 80 pln? mało realne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś czy taśma od scenica pasuje do meganki :-)

 

[ Dodano: 2007-11-05, 15:48 ]

Ok z tego co zauważyłem to taśmy (a raczej całe przełączniki zespolone) są różne.

Bardziej zastanawia mnie inna kwestia... czy można przełożyć przełączniki, bo mam okazję nabyć całość (sprawna taśma ale uszkodzona dźwignia od wycieraczek) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!