Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz: to nie jest kwestia racji lub nie racji - po prostu u mnie za każdym razem jak się zapalała kontrolka poduszki to kierownica nie blokowała się. Ot co.

Zwróciłem uwagę na fakt, bo napisałeś do Sornata, że kiera nigdy się nie zablokuje przy palącej sie kontrolce poduchy, a wychodzi na to, że różnie z tą kwestią bywa (i tyle w tym temacie/dobrze że jest już jasny dla reszty użytkowników forum).

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to służę pomocą. Fotek nie zrobiłem bo nie miałem na to czasu, a tak poza tym to nie ma co fotografować (wypięcie poduchy-płaski śrubokręt, zdjęcie kiery-torx, a potem jedna śruba do poluzowania i schodzi cały przełącznik... a no i oczywiście trzeba zdjąć plastiki wokół przełącznika-3śrubki).

jeśli ktoś jest zainteresowany samym zwijaczem to dajcie znać. Mam go rozebranego na części i mogę wrzucić fotosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz mam dostep do zwijacza ale do wersji sedan, nie wiesz czy przypadkiem po wymianie samej manetki od wycieraczek bedzie wszystko smigac normalnie??? (chodzi konretnie o spryskiwacz i wycieraczke tylnej szyby - rozni sie tylko tym)...

 

kupilem juz dwa na allegro - oba byly padniete w jednym tasma a w drugim urwana manetka- dobrze ze chociaz kase zwrocili - a mam u siebie na miejsscu tanio do wersji sedan tylko - stad moje pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 550 nowy? masz znajmoych w aso? :mrgreen: odemnie w aso chcieli 750 zł.

a poza tym to chyba lepiej dać te 400 zł i mieć pewne a nie odsyłać gościom z allegro kolejne wadliwe sztuki :-D ile taniej kupiłeś na allegro, jakieś 100 zł ale za to dochodzi przesyłka i w sumie nie wiele więcej tam zapłacisz a masz dobre :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sornat prawdę mówiąc to nie mam pojęcia czy w przełączniku od sedana jest możliwość bezproblemowego przełożenia dźwigni z obsługą tylnej wycieraczki. Nie było mnie w kraju więc nie pisałem ale w tygodniu wrzucę parę fotek dla zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało kupić samą taśmę na Allegro za 150 zł ;-)

Chociaż mechanik (znajomy z ASO) powiedział mi po montażu, że "tak się nie powinno robić", tylko wymieniać cały przełącznik zespolony. Poza tym musiał tę taśmę nasmarować, bo stwierdził, że cośtam za głośno pracowało.

Zobaczymy ile pochodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez wymienilem sama tasme, tzn. gorna czesc przelacznika zepsolonego wg. poradnika KoszalkaOpalka i smiga jak zloto.... kupilem caly przelacznik za 122zł na allegro do wersji sedan ale akurat przy wymianie samej tasmy to znaczenia nie mialo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam mały problem jak poczytałem na forum okazało się że to standard w megankach

Zwijacz pod kierownicę i tu moje pytanie czy taśmy zwijki są takie same w wszystkich megankach ,chodzi mi o samą taśmę bez przełączników (jeśli jest jakaś różnica to proszę o wyjaśnienie)bo wiem że przełączników zespolonych są 2 rodzaje różnią się tempomatem lub bez. moja megi 1,9 dci

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Przed założeniem nowego tematu, proszę sprawdzać czy nie było to już poruszane na forum - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam.

Wiem że temat był szeroko opisywany, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie. Co powoduję że zwijacz się trzaska ?

Ostatnio rozebrał zwijacz u siebie, był przestawiony, taśma nie pogięta i nie zerwana. Ustawiłem wszystko tak jak ma być, poskładałem i podłożyłem piankę między zwijacz a koło kierownicy. Stukanie się zmniejszyło, ale nie zniknęło do końca.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!