Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapach spalenizny z nawiewu po włączeniu klimatyzaacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś jadąc do pracy poczułem zapach zbliżony do spalenizny, ostry, gryzący swąd. Zapach pochodzi z nawiewu, pojawia się tylko po włączeniu klimatyzacji. Klimatyzacja wydaje się, że działa prawidłowo, ponieważ powietrze jest chłodne.

Próbowałem zlokalizować zapach pod maską, jednak absolutnie nic nie czułem.

 

Dodatkowo przed całą akcją ze swądem uruchomiłem przednie wycieraczki, które na samym początku baaardzo wolno działały, po czym zatrzymały się na środku, zatem automatycznie pomyślałem, że zapach pochodzi właśnie z uszkodzonego silnika wycieraczek. Po 8 godzinach w pracy odpaliłem auto (nie włączałem wycieraczek), włączyłem nawiew - brak żadnego zapachu, uruchomiłem klimatyzację zapach spalenizny powrócił :notacrook: Zapach pojawia się zarówno na postoju, jak i w czasie jazdy, przy obiegu otwartym i zamkniętym.

Klimatyzacja była ozonowana i nabijana ok dwóch tygodni temu.

Gdzie doszukiwać się problemu ?

Pozdrawiam ;)

 

EDIT:

Dziś rano zauważyłem, że zapach spalenizny również czuć (delikatnie) przy wyłączonej klimatyzacji, przy włączonej się ekstremalnie nasila.

Edytowane przez gather
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzychu - spróbuję Twojego rozwiązania. Mam nadzieję, że nie będzie się to wiązało z jego kolejną wymianą :notacrook: (wymieniany był dwa tygodnie temu).

 

Swoją drogą włączenie klimatyzacji powoduje, że strumień powietrza przechodzi innymi rurami/kanałami niż przy zwykłym nawiewie ? Lub też intensywniej przechodzi przez filtr przeciwpyłkowy ?

Edytowane przez gather
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz co się dzieje pod maska. Możę jakiś układ lub przewód Ci się przypieka lub pali i dlatego czuć spalenizne. Jako tako klimatyzacja nie jest temu winna. Musiał by się palić wentylator nawiewu a jest to mało prawdopodobne. Przyczyna musi leżeć gdzieć w układzie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc i wskazówki

 

Zrobiłem tak jak zrobił @Krzychu, wyjąłem filtr, włączyłem nawiew na max przez kilka minut, później to samo z klimatyzacją i przeszło.

Wygląda na to, że chyba zapach uszkodzonego silniczka wycieraczek "twkił" w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!