Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usunięcie przednich halogenów


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak.

Niedawno kupiłem meganke i w przednim zderzaku ma ona 2 halogeny. Jeden był rozbity a drugi zaparowany. Ten rozbity świecił, drugi nie. Postanowiłem więc kupić 2 nowe klosze wraz z żarówkami Po zamontowaniu i podłączeniu, ani jeden nie świeci. Tylne światła świeca więc to zapewne nie bezpiecznik, a cos po stronie instalacji. Ale nieważne. I tak w życiu by mi sie te halogeny nie przydały. Więc moje pytanie jest takie. Czy jeśli zastapie te lampy zaślepkami, albo zostawie je w tym stanie to będą się tego czepiać na przeglądzie/kontroli drogowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli założenie maskownic rozwiąże problem ?

W międzyczasie pospzerałem troche na forum i znalazłem taki obrazek:

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=2276

Wynika z niego że przednie i tylne włącza sie "osobno". U mnioe jest tylko jeden przełącznik na tylnie, i przy jego przełączeniu wczesniej świeciłą ta przednia. Czyli można wywnioskować że przednie halogeny w moim autku to własna instalacja poprzedniego właściciela, tak ?

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz założone a nie działają to policja może się doczepić a na przeglądzie nie przejdzie. Jak masz to muszą być sprawne

Pasek halogeny to wyposażenie dodatkowe i nie obchodzi policji a tym bardziej diagnosty na przeglądzie czy one działają. Masz mieć sprawne światła mijania i drogowe pozycyjne i migacze oraz stopy. Ewentualnie mogą sprawdzić tylnie przeciw mgielne ale to tylko od wielkiego dzwona.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nie raz kontrole policji i sprawdzali wszystkie światła zewnętrzne oraz gaśnice i trójkąt czasem, a na przeglądzie PAN sprawdził czy działają światła podstawowe i te jak to nazwałeś "dodatkowe"

Ja tylko ostrzegam przed konsekwencjami jeżdżenia bez kompletnego i/lub sprawnego oświetlenia zewnętrznego.

A to że niektórzy diagności olewają swoje obowiązki to już inna bajka tak jak i znajomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mają powiedzieć właściciele Meganek III, w których producent wyłączył programowo światła dzienne, mimo iż fizycznie są obecne? Też diagnosta / policjant może stwierdzić, że są niesprawne.

 

W przepisach jest taki zapis, że światło uważa się za nieobecne jeżeli nie można włączyć go jedynie poprzez instalację źródła światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienne nie są obowiązkowe do używania ale przeciwmgłowe przednie używasz we mgle i nie tylko (jeśli auto je posiada) i one muszą być sprawne (obejrzyj odcinki dokumentu "uwaga pirat")

EOT

Edytowane przez pasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie okazało sie, moja meganka w wyposażeniu nie ma przednich halogenów. To że jednak takie mam to efekt pracy poprzedniego właściciela.

Tłumaczenie że włożyłem w otwory klosze, aby nie było tam pusto- dla lepszego efektu wizualnego, bo te światła ne mają prawa świecić gdyż nawet nie mam od nich włącznika jest błędne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu zapytał u źródła czyli albo zadzwonił, albo podjechał do SKP, gdzie zazwyczaj robiłeś albo będziesz robił przeglądy i zapytał diagnostę jak to faktycznie jest w przepisach i jak to jest interpretowane.

Po tym, pochwal się w tym temacie nabytymi wiadomościami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienne nie są obowiązkowe do używania ale przeciwmgłowe przednie używasz we mgle i nie tylko (jeśli auto je posiada) i one muszą być sprawne (obejrzyj odcinki dokumentu "uwaga pirat")EOT

Przeciwmgielne też nie są obowiązkowe i nie ma obowiązku ich używania.

W sumie okazało sie, moja meganka w wyposażeniu nie ma przednich halogenów. To że jednak takie mam to efekt pracy poprzedniego właściciela.

Tłumaczenie że włożyłem w otwory klosze, aby nie było tam pusto- dla lepszego efektu wizualnego, bo te światła ne mają prawa świecić gdyż nawet nie mam od nich włącznika jest błędne ?

Moim zdaniem poprawne tłumaczenie i jeżeli faktycznie tak jest, to nie ma podstaw do jakichkolwiek sankcji.

Meganki II mają z tyłu dwa światła przeciwmgłowe, oba wyposażone w żarówkę, ale tylko jedno świeci. Też ktoś upierdliwy mógłby się czepiać, że skoro są dwa to powinny świecić dwa, te jedno pewnie jest zepsute i trzeba naprawić. I co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu zapytał u źródła czyli albo zadzwonił, albo podjechał do SKP, gdzie zazwyczaj robiłeś albo będziesz robił przeglądy i zapytał diagnostę jak to faktycznie jest w przepisach i jak to jest interpretowane.

Po tym, pochwal się w tym temacie nabytymi wiadomościami....

Nie pytałem w SKP, ale ostatnio widziałem policjantów drogówki i z lekkim strachem podjechałem i zapytałem.

Nie muszę ich ani podłączać ani wymontowywać, skoro nie ma ich na oryginalnym wyposażeniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale jakby były fabrycznie to musiałyby być sprawne. Co do tylnego światła przeciwmgielnego to akurat jest tak, że wystarczy mieć jedno. Faktycznie jest tak, że w niektórych modelach jest nawet żarówka ale bez instalacji, to zależy chyba od rynku, na którym auto jest sprzedawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!