Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usunięcie przednich halogenów


Rekomendowane odpowiedzi

Co do tylnego światła przeciwmgielnego to akurat jest tak, że wystarczy mieć jedno.

Tylne jest wymagane przepisami od..... któregoś tam roku. To jest światło OBOWIĄZKOWE. Nawet nie musi być po lewej stronie, Peugoty maja jedno na środku i homologację otrzymały.

Przednie przeciwmgłowe nie są obowiązkowymi, wiec tu jest trochę dowolności.

Ciekawi mnie jednak odpowiedź drogówki na postawione pytanie....

Skąd kontrolujący ma na drodze wiedzieć, czy w danym aucie, nieświecące przednie przeciwmgielne były na wyposażeniu auta i świeciły, a została zmieniona manetka, czy też został założony zderzak z p.mgłowymi lub same lampy, a manetka jest fabryczna???

Moim zdaniem ta odpowiedź była na "ODWAL SIĘ" i nadal należało by w SKP o to zapytać.

Przecież drogówka jak ma jakieś wątpliwości albo zastrzeżenia, to do SKP odsyła po opinię i na badanie diagnostyczne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą drogówką to różnie jest, czasami lubią być wykładnią. Sprawa jest dyskusyjna. Tak na zdrowy rozum to skoro przeciwmgielne nie są obowiązkowe, a nie są, to nikt nie powinien się czepiać jak nie świecą, są wykręcone lub zbite. Nie mniej ja słyszałem, że niektóre patrole się czepiają o to.

Ja osobiście dla swojego bezpieczeństwa przywróciłbym takie światła do życia jak już są, niezależnie od tego czy policja będzie się czepiać czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście dla swojego bezpieczeństwa przywróciłbym takie światła do życia jak już są, niezależnie od tego czy policja będzie się czepiać czy nie.

Ja też, zwłaszcza, że zbliża się okres w roku gdzie trochę mgieł bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!