Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim tygodniu moja Renata dostała kilka bonusów. Mianowicie, pierwszą z nich jest mata wygłuszająca pod maskę. Kupiona na alledrogo, używana za 100zł, a nie jak to krzyknęli w ASO 380zł. Efekt to zauważalna (najbardziej) różnica w odgłosach z silnika pomiędzy 3 i 3,5 tys. obr. dobre i to.

thumb_pre_1348505064__dsc_0234.jpg

Kolejne było lusterko fotochromatyczne z Megane II, pasuje i działa :D Natomiast najważniejszą dla mnie rzeczą jest wygłuszenie podłogi z przodu i wnęk na nogi matami Boll bitumiczno-filcowymi. Efekt jest moim zdaniem rewelacyjny. Na wolnych obrotach i tak do 2tys. w ogóle nie słychać, że coś pracuje pod maską :D. Jednak nie w tym rzecz bowiem spełniło się moje największe oczekiwanie wobec tej operacji. Tam gdzie do tej pory (czyt. powyżej 3200 obr./min) buczenie i wycie silnika powodowało u mnie niekulturalne wiązanki słowne teraz jest bardzo przyjemnie, a wspomniany efekt występuje dopiero gdzieś przy 5 tysiącach. Oczywiście słychać motor, ale o wiele, wiele ciszej (słyszę nawet szumiące opony i lusterka :)) :D. Zniknęły też wszelkie drgania, które szły od komory silnika do środka i czuć je było aż na nogach.

Tutaj już w trakcie rozbiórki strony kierowcy (zaczynałem od pasażera)

thumb_pre_1348505089__dsc_0239.jpg thumb_pre_1348505113__dsc_0240.jpg

I wyciszona w większości podłoga, później poszło jeszcze na wnęki, oczywiście nic nie kładłem pod pedałami. Z drugiej strony jest tak samo, ale mata jest w całej wnęce, aż pod deskę.

thumb_pre_1348504966__dsc_0241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie lusterka fotochromatycznego. Trzeba ciągnąć jakąś instalację czy wszystko jest już na miejscu? Mam zwykłe lusterko w swoim SIII, ale wiem jaka to przydatna opcja, bo już miałem z tym do czynienia. Mam również czujnik deszczu jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest jedynie to, że ma się lampkę pod sufitem :D Jeśli z podsufitki nie wystaje wolna wtyczka (żeńska) to wystarczy w nowym lusterku od kabelków (są dwa) odpiąć wtyczkę (męską, łatwo się zdejmuje), zrobić trochę przedłużki (tak z 20cm żeby starczyło do lampki), puścić ją pod podsufitką i wpiąć się do wtyczki od lampki (to znaczy rozpiąć lampkę i spinając ją z powrotem wcisnąć te dwa kabelki między złącza). Trzeba tylko sprawdzić żeby trafić w dobre piny, tak by prąd w lusterku był odcinany, gdy zamknie się auto. Niestety nie zapamiętałem, które to a zdjęć zapomniałem zrobić, bo zbytnio się tego cieszyłem :D. Jedynie podpowiadam, że w lusterku różowy to plus, a czarny to minus. Sam uchwyt od lusterka to plug&play, wystarczy zdjąć stare lusterko i wsunąć na zaczepy nowe.

Edytowane przez giziq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty są z klejem, grubości trochę mniej niż 1 cm, 50x50cm. Kształtu nabierają bardzo łatwo, najtrudniejsze to zdjęcie podłogi. Trzeba zdemontować progi, słupek B (bo łatwiej potem założyć próg), kawałek tylnego progu, boczki po obu stronach nóg, klapki od schowków, "zamki" od schowków, potem wykładzinę. Pod wykładziną jest taka ślepa podłoga widoczna na zdjęciu z rozbiórki, to plastikowa wytłoczka na nóżkach pokryta gąbką i podłożona bardzo wiotkim filcem. Żeby ją wyjąć trzeba najpierw wymontować nawiew prowadzący na nogi do tyłu, wtedy wszystko ładnie wychodzi. Trzeba zwracać uwagę na spinki, bo kilka ich jest tu i tam.

Edytowane przez giziq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tą ślepą podłogę zamontowałeś ponownie? Chodzi mi o to czy tylko dokładałeś tą matę wygłuszającą czy zastąpiłeś nią jakiś element? I jeszcze jedno pytanie, czy wymontowywałeś fotele? Zadaje tyle pytań bo też chciałbym jakoś wyciszyć autko. A i jeszcze jedno, ile sztuk mat (tych 50x50) potrzeba na taki zabieg?

Edytowane przez Michal.A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałas pochodzi z komory silnika dlatego ograniczyłem się tylko do przodu. Wyciszenie bagażnika i innych części poprawi na pewno akustykę wnętrza, ale jedyne co jeszcze dobiega do wnętrza to szum lusterek i opon co w zupełności nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne było lusterko fotochromatyczne z Megane II, pasuje i działa

Temat już na formu jest od dawna, ale gratuluje kolejnej osobie lusterka fotochromatycznego.

 

http://megane.com.pl/topic/32731-lusterko-cofania/page__p__255728__fromsearch__1#entry255728

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat wygłuszenia przodu wczoraj. Pacjent to wprawdzie Fluence, ale generalnie to to samo auta co Megane. :D Robiłem to podobnie jak autor wątku. Materiałem także były maty bitumiczno-filcowe Bolla. W trakcie pracy naszło mnie kilka refleksji. Fluence w wersji Expression nie ma schowków w podłodze, co nieco ułatwia robotę. Niestety, widzę że w Megane pod wykładziną jest także ta biała pianka z czego niestety Fluence został wykastrowany przez księgowych. Mamy więc wykładzinę podłogową, cieniutką warstwę filcu no i na końcu to fabryczne brązowe wygłuszenie, które dobrze widać na fotografiach Kolegi giziq. Dwoma matami wypełniłem przestrzeń przed pasażerem (szerokość idealnie 50 cm, więc na szerokość nic nie trzeba przycinać), pociągnąłem maksymalnie pod deskę rozdzielczą. Po stronie kierowcy jest więcej wycinania, ze względu na pedały, o czym wspomniał już giziq. Jaki efekt? Moim zdaniem szału nie ma. Owszem wycie silnika jest wygłuszone, ale nadal jest trochę denerwujące. Wydaje mi się, że aby osiągnąć względnie satysfakcjonujące efekty do sprawy należałoby podejść kompleksowo, czyli podłogę wygłuszamy także z tyłu, do tego przestrzeń pod tylną kanapą (jest tam od razu goła blacha, przydałoby się to czymś wyłożyć), dalej bagażnik który jest piękną puszką. No i drzwi, choć tu jest nieco bardziej skomplikowana robota. Tak czy owak, zamierzam jeszcze to i owo poprawić w tym zakresie. :D Swoją drogą, moje poprzednie Megane II było o niebo cichsze od Fluenca (też, sedan, też benzyna 1.6 16V). Szkoda, że na takich sprawach producent oszczędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!