Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CC Trzeszczący dach


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

jutro powinno być u mnie cieplej więc otworzę dach. Zrobię fotki jak jest u mnie. Może wyciągnie się dzięki temu jakieś wnioski.

 

Dodano: 20 lut 2013 - 13:38

Nie było kiedy wcześniej, a jak było kiedy to nie było jak.

W każdym razie faktycznie prawy rygiel jest z luzem. Wrzucam fotki mojego, razem z oringami i resztkami wazeliny. Widać też, że u mnie brakuje plastikowej tulejki na prawym ryglu, no chyba, że ma jej nie być. Jak jest u Was?

post-35670-0-16057600-1361363737_thumb.jpg

post-35670-0-52469800-1361363771_thumb.jpg

post-35670-0-93793500-1361363796_thumb.jpg

post-35670-0-52433900-1361363825_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaznaczyłem, ale dalej mało widać. W każdym razie w prawym zamku mam tylko metalowy pręt, w lewym zamku na tym pręcie jest jeszcze plastikowa tulejka.

Co do skóry - hmmm Jednak wolał bym szmatę od tego sztucznego czegoś, co koło skóry nawet nie leżało ale jak to mówią - nie zawsze się lubi co się ma.

post-35670-0-70238400-1361430264_thumb.jpg

post-35670-0-75377300-1361430280_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę trochę temat.

 

W mojej megance brakuje bolca, który zaznaczyłem na zdjęciu od subratri. Mam też podgląd z programu serwisowego na elementy dachu. Czy jesteście w stanie mi powiedzieć pod jakim numerem ten bolec się ukrywa na załączonym schemacie?

post-42944-0-77288900-1407306039_thumb.jpg

post-42944-0-87573700-1407306047_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element jest w dachu a ty pokazujesz bardziej to co jest w "nadszybiu". Ja tutaj tego elementu nie widze, ale dodam ze bole jest wkrecany na gwint. Jesli potrzebujeesz takowego to zapewne bedziesz musial kupic caly zamek górny-najleppiej na szrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Właśnie dowiedziałem się w serwisie Renault, że ten bolec jest elementem części nr 7 i nie jest dostępny osobno. Koszt całej części nr 7 to 2000 zł netto ;)

 

Tak więc szrotowe poszukiwania czas zacząć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje, ta część to jest jako całość nr.7, a dodatkowo jest ta końcówka nr.28. Jak dobrze trafisz to może na szrocie jak napisał Tommi3737, uda ci się dostać sam element od zamykania dachu, ale raczej jeśli ktoś sprzedaje dach, to nie będzie chciał odsprzedać samych bolców! A jak auto miało dzwona(to na szrocie) to pewne jest że te bolce pęknięte są od reszty która jest(tak mi się wydaje ) żeliwna przez co krucha :-) . Mi się udało kupić sam ten zamek z bolcem, bo miałem jeden wyłamany. A też tak mam w tych zamkach które pokazałeś na zdjęciach Subratri, że jeden ma blaszkę drugi nie. Bo w obu inaczej położone są czujniki.

Edytowane przez ManOfSteel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię temat. W nadszybiu w części ryglującej dach miałem ułamaną tulejkę plastikową, o której mowa wcześniej. Wymieniona cała część (w nadszybiu) na nową. Niestety - dach "zyskał" luz, po lewej stronie (tu gdzie wymieniona część) jest większa szpara pomiędzy ramą szyby a dachem niż w części po prawej. Jak wyregulować tak, żeby były równe? Ew. - czy jest ktoś w Warszawie, kto mógłby dla mnie to zrobić?

 

Objawy - przy jeździe po wertepach słychać jakby dach w tym miejscu lekko podskakiwał.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!