Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CC Trzeszczący dach


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

W temacie. Te bolce ustalające które wchodzą w rygiel na szybie. NA nich powinien być o-ring. Ja już prawie zakupiłem jeden ten element zamka na szybie za jedyne 420 zł. Jednak postanowiłem sam powalczyć, i dzisiaj patrzę a na jednym bolcu mam o-ring a na drugim (tym co trzeszczy) nie mam :!:

Jutro wydam te 20 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w którą stronę? Bo nie specjalnie się daje.... Wystarczy pociągnąć do dołu czy trzeba jeszcze przesunąć w którąś stronę?

Prawdopodobnie chodzi o takie coś, jakie mamy też w sceniolach, a wygląda tak:

http://megane.com.pl/topic/33248-srodkowy-uchwyt-oslonek-przeciwslonecznych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przedewszystkim widze ze na nierownosciach caly dach dosc mocno pracuje co widze przy laczeniu dachu z przednia szyba. Mysle ze kolejny krok to podciagniecie dachu na ryglach z przodu... pojezdze troche i poslucham skad jeszcze wydaja sie dzwieki.

Napisano z n8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie na jednym zamku tym na szybie nie ma plastikowej tulejki i też tam pracuje. Na lewej stronie jest i siedzi sztywno. Niestety te badziewia są po 110 euro więc ja sobie odpuszczam - niedługo lato więc i tak dach się nie przyda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach, jak każda pracująca konstrukcja, musi mieć trochę luzu. Inaczej naprężenia spowodowane przechyłem nadwozia mogą go pokrzywić lub coś pęknie. Moim zdaniem jak nie ma tragedii to lepiej nie ruszać. Zimą jak woda wleci w uszczelki dachu i zamarznie to jest prawdziwy koncert w samochodzie - tak po prostu musi być.

 

Zwróćcie jeszcze uwagę na budowę rygli dachu. Lewy otwór jest dokładnie dopasowany do kształtu wchodzącego w niego bolca. Prawy natomiast jest porzerzony - tak, aby bolec mógł w nim pracować prawo-lewo kompensując tym samym przesunięcia dachu względem nadwozia podczas jazdy po nierównościach.

Edytowane przez Czacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!