Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalona żarówka świateł mijania


damian_opole

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wiem jest dużo tutaj na ten temat,ale dzisiaj wyjeżdżam i potrzebuje pomocy.

A więc dostało się i mi po d*pie.

Spaliła mi się żarówka świateł mijania po stronie kierowcy.Myślałem,żeby wykręcić tą czarną belkę co na zdjęciu odkręcić tą pokrywe i wymienić.Próbowałem też za kołem wsadzić łape,ale nie daje rady tam dosięgnąć.

Będę dzisiaj jechał po ciemku więc musze to jak najszybciej wymienić.

Kupiłem już żarówki.

Prosze Was o radę żebym czegoś bardziej nie zepsuł

 

 

zdj z google.

 

Dzięki za pomoc

post-50648-0-59494100-1350123855_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu tego odkręcać, Ja dzisiaj w plenerze wymieniałem, 5 min roboty, pierwszy raz jak wymieniałem to się troche bawiłem, skręć sobie dobrze kołami i próbuj a jak faktycznie nie dasz rady to jedź do aso, w rozkręcanie sie nie baw więcej szkód niż pożytku.

Edytowane przez Rxe.Megane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem przed wyjazdem.Ręka boli jak cholera,mam nawet siniaki. Z trudnością przejechałem trasę mierzącą 400km w jedną strone.

Chciałbym porozmawiać z Panem który konstruował ten samochód i kazać mu wymienić żarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej naśladował papugę.

/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\\/\

/\/\/\/\/\/\

Wiem,ale bez przesady,żeby z każdą bzdetą jeździć do ASO czy do zwykłego mechanika i płacić za wymianę żarówki.

Trochę czasu i wysiłku i można zaoszczędzić choćby te 20zł<czerwona>

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś nie przesadzaj, nie ma aż tak źle, za drugim razem na pewno zrobisz to o wiele szybciej. Projektantowi przyświecała zapewne myśl, że przeciętny Francuz oraz pozostałe jakieś 95% kierowców na świecie żarówkę wymienia może raz, góra dwa razy w ciągu całego życia samochodu, więc nie ma powodu aby specjalnie ułatwiać tak odświętną czynność. Ponieważ przy okazji przydałoby się również ustawić reflektory, wysupłanie tych 20zł. i pojechanie raz na kilka lat do ASO nie powinno być tragedią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie obwiniajcie projektanta samochodu za chore prawo. Jakby był obowiązek jeżdżenia non stop z włączonymi wycieraczkami dla naszego bezpieczeństwa (bo przecież zawsze może spaść deszcz, TIR może nam zachlapać szybę, a poza tym część kierowców nie wie kiedy należy włączyć wycieraczki) to chyba nie mielibyście pretensji, że musicie co tydzień zmieniać pióra a co pół roku szybę, do producentów tychże części?

Edytowane przez Czacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

temat może starawy ale skłonny do powrotów. sam miałem dzisiaj do wymiany dwie sztuki żarówek h7 (mijania). przy pierwszym kontakcie, czyli otwarciu maski od razu wróciłem do internetu. jednak gdy poczytałem o zdejmowaniu kół, nadkoli czy błotników dałem sobie spokój.

sprawa wygląda więc następująco: zaczynamy od prawej lampy bo jest trochę łatwiej. ściągamy ten maskujący plastik w komorze silnika, nad lampą, wlewem do spryskiwaczy i płynu chłodzenia. pomaga to o tyle że możemy wyjąć wlew do spryskiwaczy z uchwytu i odgiąć go tak jak nam pasuje. wkładamy rąsie po sam łokieć i chwytamy za "korek" od lampy, odkręcamy i wyciągamy tak żeby wiedzieć w którym miejscu był ten hukwasterek który wymusza dokładnie takie samo położenie korka przy zakładaniu. zdejmujemy kostkę z przewodami - bez problemu, a następnie odpinamy sprężynkę. sprężynka otwiera się z góry na dół na zawiasku a górę w najbardziej wystającej części należy docisnąć i przesunąć ku osi auta aby uwolnić z "haczyka" obudowy. najtrudniejsze jest wsadzenie nowej żarówki którą trzeba trzymać między palcem wskazującym a fakowym ;) i jej nie upuścić. do drugiej lampy odkręciłem tylko blokadę akumulatora żeby napchnąć go dając jakieś 1,5 cm więcej miejsca na rękę. reszta jak w lustrzanym odbiciu włącznie z ręką ;).

na wszelki wypadek dodam że jestem 100 kilowym facetem a nie jakimś chucherkiem z chudymi łęcinkami.

reasumując - zanim zaczniecie rozbierać auto, trzeba może spróbować tak.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi

Zgodnie z gramatyką j. polskiego po kropce zdanie zaczynamy dużą literą. W J. polskim używamy również przecinków.

Wizytę na forum rozpoczynamy od zapoznania się z Regulaminami forum i stosujemy je w wypowiedziach na forum.

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!