Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Piszczace (chyba) hamulce..


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
U mnie też coś potwornie piszczy, chyba z tyłu z prawej.

Zazwyczaj na krótkich odcinkach pisku nie ma - pojawia się dopiero po jakimś czasie, zwykle na trasie.

Piszczeć potrafi przy każdej prędkości - np przy 110km/h, a znika dopiero po całkowitym zatrzymaniu, albo sam z siebie, bez żadnej przyczyny.

Pisk znika też (ale tylko chwilowo) przy naciśnięciu hamulca, jak też przy zaciągnięciu ręcznego.

Wystarczy zaciągnąć ręczny na pierwszy ząbek i już jest cicho. Czasem, jeśli pisk nie zniknie zupełnie, trzeba zaciągnąć na drugi ząbek i to pomaga w 100% przypadków.

 

Pisk jest taki metaliczny, jakby gwoździem rysować po blasze. Nie jest jednostajny, raczej szybko pulsujący, jakby coś obracającego się tarło.

 

Czyżby to też te tłoczki?

Jadę we wtorek do mechanika, chciałbym być świadomym klientem :(

 

Czy ktoś wie co to może być ? Mam to samo od niedawna i nie wiem czy to coś poważnego, hamulce działają dobrze, ale to dzwonienie jest denerwujące. Kiedyś podobnie dzwoniły dźwigienki hamulca ręcznego w 'maluchach' :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co to może być

-na początek ściągnij bębny i zobacz w jakim stanie są okładziny i stan sprężyn

-jak będziesz miał ściągnięte to możesz wymienić cylinderki(bo może już nie cofają bo są zapieczone i szczęki jak zobaczysz że nie są za ciekawe

-rozruszaj rozpierak i oczyść mechanizmy

-sprawdź czy linka ręcznego przesuwa sie w pancerzu bez oporu. możesz dla pewności na początek ją rozruszać.

te zabiegi powinny pomóc a jeżeli nie pomogą to:

-odkręcaj przewody od pompy hamulcowej i je przedmuchaj pod wysokim ciśnieniem bo może jakiś brud w nich coś blokuje i przez to płyn hamulcowy ma problemy sie cofnąć.

U mnie w poprzednim aucie okazało sie że padła pompa i też piskało w czasie jazdy- ale objaw był taki że jak parę razy wcisnąłem hamulec to tłoczek sie nie cofał i koło gorące.

pamiętaj nie doprowadź to sytuacji żeby pompa chodziła na sucho(zawsze musi być płyn który warto wymieniać zwłaszcza że jak zmienisz cylinderki to trzeba układ odpowietrzyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że bardzo wiele osób ma problem z tzw. „piszczeniem” w Renault Megane. Niestety moja Megane nie jest tu wyjątkiem. Zjawisko występujące w moim aucie jest dość dziwne, otóż pisk lub bardziej popiskiwanie, bo nie jest to ten sam równomierny dźwięk a raczej jaka modulacja, występuje tylko wtedy gdy lekko skręcam w prawo (około 40 stopni obrotu kierownicą potem zanika). Przy pełnym skręcie w prawo lub jakimkolwiek skręcie w lewo nic nie słychać. Pisk pojawia się po kilku minutach jazdy, czyli mogę przypuszczać, ze po rozgrzaniu uszkodzonego elementu i przy prędkościach 30 km i więcej. Nie ma go przy prędkościach niższych np. przy parkowaniu. Nie mam pewności ale wydaje mi się, że pisk dochodzi z prawej przedniej części auta.

Kiedy pojawił się pisk sprawdziłem wzrokowo auto i okazało się, że nie ma klamry zaciskowej na gumie przegubu prawego koła, smar wyciekł itd. więc wymieniłem cały zespół na nowy tzn. półoś i przegub. Niestety po kilku dniach tj po przejechaniu może 50 km pisk znowu powrócił. Co to może być? Zaczynam podejrzewać hamulce tyle się tu o tym pisze. Może ktoś z was się z tym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Potwierdzam problem z piskiem podczas jazdy - u mnie to samo. Piszczy coś z tyłu z prawej strony podczas jazdy. Jak przyduszę hamulec to na chwilę pisk znika. Wczoraj byłem u mechanika, przeczyścił klocki i zaciski hamulcowe - pomogło, przez cały dzień nie słyszałem żadnego pisku.

 

Dzisiaj w drodze do pracy pisk powrócił... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie nadal występuje ten sam problem, jaki opisałem wyżej.

Po oczyszczeniu hamulców przez kilka dni był spokój.

Niestety, pisk zaczyna na nowo się objawiać.

Póki co słychać go od czasu do czasu ale jednak jest.

Zaczynam zastanawiać się czy to nie łożysko przedniego prawego koła.

Czy wg Was tak zachowuje się padające łożysko (piski, szum, szelest)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie również piszczenie ustało. Choć samo czyszczenie się do tego nie przyczyniło, ale być może pomogło. Teraz czekam na kolejną niespodziankę ze strony Megi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam i pozdrawiam wszystkich na Forum :

 

No więc jeśli chodzi o piszczenie w hamulcach to mój problem zaczoł się jak wymieniłem tarcze hamulcowe i klocki piszczało i piszczało w prawym przednim kole pojechałem do mechanika wyczyścił posmarował: kazał jeździć no i jeździłem i zaczoł ponownie piszczeć: mechanik stwierdził że tarcz hamulcowa jest wypaczona i wysłał do reklamacji:zamontował nowe i ... piszczy poprawiał poprawiał i nic to nie dawało wkońcu samochud przy hanowaniu nie dawał się utrzymać drrzała kierownica. Zmieniłem mechanika bo ile można 6miesiecy i nie potrafi naprawić. niestety nowy mechanik jak zdioł prawe koło to oniemiał tarcz hamulcowa zjechana kolcek wyglądał jakby nigdy nie był wymiwniany. założył nowe tarcze i klocki (1000zł w plecy ponać super firmy) no i co ..... zaczeło piszczeć wiec do mechanika czyscił smarował i naprawił tak że nie piszczy tylko puka w prawym kole!!!!!!! i nie wie co to jest

POMOCY .... może ktoś ma jakiś pomyśl jak to naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często klocki ( z reguły te tańsze) nie pasują do prowadnicy i trzeba je trochę podszlifować żeby luźno chodziły lub prowadnica jest skorodowana i trzeba ją dobrze wyczyścić i zabezpieczyć antykorozyjnie.Trochę tu twojej winy bo jeździłeś na zahamowanym kole .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich!!!

 

Mój problem z hamulcami polega na tym że.....też piszczą, ale tylko przy małych prędkościach i nie od razu tylko jak przejadę kilka km . powyżej 50-60 km/h już jest cisza, ale gdy zahamuję coś trze... :-/ w serwisie powiedzieli że to zabrudzenie....ale coś mi się w to nie chcę wierzyc... doradzcie coś bo jestem już z nimi umówiony i znając serwis będą chciali mnie nieźle skasowac...a płacic za mysie 300zł to ja dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj w warsztacie na przeglądzie zawieszenia i innych części (żeby sprawdzić co trzeba naprawić). jedną z rzeczy jakie mówili to że muszę wyczyścić hamulce(prawe przednie koło się blokuje). mam pytanie jak wyczyścić hamulce w garażu żeby nie płacić w warsztacie. co prawda chcą tylko 40zł za wyczyszczenie obu przednich hamulców ale to zawsze będzie 40zł które zostanie w portfelu :) za wszelkie informacje dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walczyłem- walczę z tym już długo. W sobotę się zezłościłem i ... wyjąłem klocki podszlifowałem im boki i miejsca które idą po prowadnicach w zacisku, zacisk odrdzewiony i wyczyszczony szczotką drucianą. Teraz nie piszczy:) zobaczymy co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!