Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Piszczace (chyba) hamulce..


Rekomendowane odpowiedzi

dzięki:) ale żadnych blaszek tam nie było.

 

[ Dodano: 2008-08-27, 08:58 ]

panowie... to walka z wiatrakami jest po przejechaniu więcej niż zazwyczaj -praca dom- znowu pisk i to taki przeraźliwy... dodam że sie nasila i mocniej chwyta koła przy skręcie kierownicą. A może to łożyska auto ma 140000 km i nie wymieniano w nim jeszcze łożysk... całe koła miałem gorące po 35 kilometrach jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś w sklepie i chciałem kupić spray miedziany (kuzyn mówił żeby po wyczyszczeniu hamulców powlec je cienką warstwą tego sprayu). w sklepie dali mi zamiast tego tubkę pasty na której jest napisane: "pasta do tłoczków hamulcowych". kobieta w sklepie na moje pytanie jak to się stosuje powiedziała: "mechanik będzie wiedział". po co mam jechać do mechanika i płacić skoro sam mogę to zrobić. ostatecznie nie powiedziała mi jak tego użyć. czy ktoś wie może jak? z góry dzięki za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie hamulców powodują klocki, które wpadają w rezonans w zacisku. Należy dokładnie wyczyścić zacisk w miejscach styku z klockiem i posmarować te miejsca specjalną pastą np. ATE Plastilube - 15zł za 75ml.

Smarowanie ma zapobiegać piszczeniu klocka, a dodatkowo jest to izolacja zmniejszająca przenoszenie ciepła na zacisk.

 

<do poczytania>

<do poczytania2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też spotkałem się z tym piszczeniem, winne były prowadnice zacisku. Schowane są one za gumkami takimi okrągłymi. Widać je na jednym ze zdjęć z tematu który wyżej podał Prezes. U mnie popękały te gumki i dostało się tam sporo brudu, zacisk się nie ruszał na boki i zjechało jeden nowy klocek do zera. Po wymianie tych gumek i nasmarowaniu (specjalny smar) problem z piszczeniem i zdzieraniem klocków znikł. Może to komuś pomoże.

Pozdrawiam.

post-9001-1219863701_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie może jak? z góry dzięki za wszelkie informacje.

 

musisz nasmarować tym te blaszki, które są prowadnicami klocków, uważaj na tarcze :) smar to wszakże smar :) blaszki warto najpierw wymontowac i wyczyścić, "bendzynka z ekstraktów" będzie dobra, wyczyści i odtłuści. potem zamontuj, przesmaruj tą pastą za pomocą np. małego pędzelka, łatwiej nim dotrzeć w różne miejsca niż palcem i się nie uświnisz :P przynajmniej nie tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

mam również mały problem z piszczeniem. Pojawia się po przejechaniu około 70 km, brzmią jak tarcie metalu o metal, nie zależą od prędkości, bo tak samo piszczy przy 50 i 120km/h. Co dziwne jak już się pojawią, to zanikają tylko przy skręcaniu, a w momencie kiedy prostuję koła piski się znowu pojawiają. Piszczy z przodu auta, ale ciężko mi powiedzieć skąd dokładnie. Co to może być?

W związku z piskami nie odczuwam spadku mocy, gorszego hamowania czy innego, oprócz mojej irytacji, efektu. To na pewno nie klocki, bo są to ferodo w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zobacz, wyżej są odpowiedzi na Twój problem.

Mnie taka naprawa kosztowała 360 pln brutto. Musiałem wypożyczyć w ASO samochód za około 160, reszta sama naprawa :/

Babrali się z tym 3 h i do tego po jakichś 2 tygodniach piszczenie wraca.

Samochód jeszcze 2 mies na gwarancji. Warsztat oczywiście nie uznaje tego jako gwarancję ale koszty eksploatacyjne.

Z innej beczki - mam ten samochód pół roku i nie jestem z niego zadowolony. Piszczy wszystko, stuka, trzęsie się, jakieś awarie się włączają co chwile. Jedyny plus to 4,5 na 100 km na trasie. W mieście jeżdżąc spokojnie jakieś 5,7.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się teorią mojego mechanika dotyczącą piszczenia.

Oryginalne klocki , które były założone od nowości piszczały niemiłosiernie , nic nie dało sie zrobić.

Do tego bardzo szybko padły tarcze , przy 60 tyś trzeba było wymienić klocki i tarcze.

Zostały wymienione , tarcze na Brembo , a klocki tez na jakies tanie zamienniki ( mechanik dokładnie zaakcentował żeby były tanie , to na pewno będa z azbestem), nie pamiętam marki , były w czerwonych pudełkach , może tez Brembo?

Od tego czasu nie słyszałem najmniejszego pisku z hamulcy, a dodatkowo , auto ma już ponad 160 tys , czyli od wymiany 100tys , a klocki mają jeszcze ok 50% , ostatnio patrzyłem , jak wymieniałem opony na letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, u mnie piszczenie, a raczej popiskiwanie pojawia się zazwyczaj przy wolnej jeżdzie i dochodzi z tylnego lewego koła. Zazwyczaj odglos jest słyszalny przy skręcaniu, a czasem także przy dojeżdzaniu do świateł. Czy oprocz nieodbijających tłoczków, zanieczyszczonych klocków może to być jeszcze coś innego. Chce mniej więcej wiedzieć co może być przyczyna tego popiskiwania aby nie dac sie wyrolować mechanikowi (fachowcem nie jestem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pisków ciąg dalszy- w sobotę zmieniłem klocki na nowe. Stare już nie popiskiwały ale ich nie wracało. Po przejechaniu ok 190 km zaczęło mi buczeć lewe koło. Tak jak wtedy kiedy padało już w nim łożysko... Po przyjechaniu do domu felga, śruby koła i śruba i nakrętka piasty nie dało się dotknąć. Sparzyłem sobie palec- Znowu do wymiany będzie pewnie łożysko z lewej. <wnerw> Pewnie od temperatury poszło krycie łożyska tak jak w pierwszym... (optimal jeszcze tam siedzi-nie polecam) jutro zabieram się za wymianę przewodów elastycznych. Może coś da a jak nie to albo na złom go, albo pompa do sprawdzenia i ew wymiany. POMOCY!!! wieczna skarbonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!