Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Piszczace (chyba) hamulce..


Rekomendowane odpowiedzi

Wracam z obdukcji. Rzeczywiście są tam gumki, obie całe. Na górze dokręciłem, na dole - łeb urwany i 1mm gwintu, próbowałem wcisnąć ten to co zostało do środka, ale jest na tyle długi, że nie spada. Czyli chyba ok, nie powinno się nic dziać? Jakby mało nieszczęść, to jeszcze lewarek się obsunął i auto spadło :-( a w lewarze jeden trzpień strzelił i nie mogłem auta podnieść. Po kilku minutach znalazłem życzliwego który mi pożyczył swój.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem wcisnąć ten to co zostało do środka, ale jest na tyle długi, że nie spada.

nie rozumiem, co wcisnąć? Gwint? Nie wciśniesz <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, chciałem zobaczyć, czy to co zostało w środku nie jest na tyle krótkie, żeby spadło z tego dolnego "zawiasu". Od strony silnika wsadziłem klucz w ten otwór gdzie urwałem łeb i pchałem, nakrętka 17 wraz z gumką się przesuwała i było widać gwint.

Jednak nie ma co po ciemku "na czuja" robić, bo można nieźle narozrabiać :/

http://sklep.salko.pl/produkt,36301,244,ze...tyl-BREMBO.html - tutaj są jeszcze inne wymiary od tych które podałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj są jeszcze inne wymiary od tych które podałeś

Ja wymiarów nie podawałem, tylko wytrzymałość śrub. W tanich zestawach często producent oszczędza na takiej "pierdółce", a jak pierdółka się urwie to się robi problem.

Nie podpowiem, jakie wymiary ma ta prowadnica, ja wziąłem swoją w ręke -> kierunek złom -> pierwsza lepsza renówka (laguna I) i włala, pasowało, tylko gumka była trochę krótsza, ale to nic, działa do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz składał na smar miedziowy, to nie wpakuj go za dużo na prowadnicę, tylko delikatnie posmaruj, sprawdź czy chodzi na zacisku w pełnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Tym już raczej mechanik się zajmie. Jadę w sobotę na wymianę oleju to przy okazji mu zlecę. Ja najpierw jakiś lewarek muszę sobie załatwić (albo naprawić stary), a robienie tego na śniegu przy tej temperaturze to nic przyjemnego :-/

Jeszcze raz dzięki za pomoc. <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeże temat, otóż we wtorek mechanik wymienił mi tarcze i klocki hamulcowe, zestaw mikody, tarcze nacinane i nawiercane do tego, klocki "specjalnie do tych tarcz". Dziś zauważyłem, że przy hamowaniu zestaw piszczy jak skład kolejowy kóry na stacji się zatrzymuje :P dodatkowo wydaje mi się, że po hamowaniu w lewej strony czuć zapach spalenizny ;) Dodam, że po zmianie nie katowałem hamulców tylko delikatnie się z nimi obchodziłem. Dzwoniłem dziś do mechanika który to robił i w poniedziałek mam przyjechać to zobaczy co i jak. I teraz nie wiem, czy czekać pare tysięcy ;) kilometów aż przestaną piszczeć, czy odrazu te klocki odstawić na śmietnik i kupić coś innego? Reklamować nie ma co, bo i tak pewnie stwierdzą, że klocki źle dotarte itp, itd ;) A jeżdzić i ludzi straszyć nie zabardzo mi się widzi ;)

Więc klocki jak piszaczały tak piszczały, więc postanowiłem wywalić ten szajs i kupiłem klocki firmy Textar które polecił mi sprzedawca. Dziś wymieniłem je sobie i zobaczymy. Także nie polecam kupować klocków firmy Mikoda.

Edytowane przez Dziambel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie problem jest taki, że podczas naciskania i zwolniania hamulca pojawia się tylko jednorazowe piśnięcie i nic więcej, również słychać je gdy auto stoi. Dodatkowo przy bardzo wolnej jeździe gdy autem mocno zabujea na boki (taki mam dojazd do garażu) też słychać identyczny dźwięk piśnięcia mimo że hamulca wtedy nie dotykam. Jedyne co zauważyłem to gdy rozbujam obydwa tylne koła to w prawym słychać lekkie ocieranie i trochę szybciej się ono zatrzymuje od lewego.

Edytowane przez marek24p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam. Piszę pierwszy raz na jakimkolwiek forum, więc proszę o wyrozumiałość. Widzę, że temat ostygł, ale chciałbym dowiedzieć się, co może być przyczyną piszczenia hamulców. Kupiłem Scenic 2 tygodnie temu, zaczeło teraz piszczeć w tylnych kołach i podczas hamowania, i toczenia. Pomyślałem, że to wina starych szczęk. Kupiłem nowe plus wszystkie sprężynki i zabrałem się do wymiany. W czasie wymiany okazało się, że bębny i szczeki są w bardzo dobrym stanie, prawie jak nowe, ale zauważyłem, że stare szczęki ocierały o tę tarczę, do której montuje się wszystkie spinki więc wymieniłem i założyłem wszystko nowe. W miejscu gdzie jest spinka i sprężyna, która jest docisnięta zawleczką - taką okrągłą, założyłem starą sprężynę pod spód szczęki i nową sprężynę na szczękę. Teraz na jednym (zawleczce , spince, nie wiem jak na to się mówi) są po dwie sprężyny i w tej chwili nic nie ociera. Nie wiem czy tak naprawdę powinno być, bo w zestawie było po jednej sprężynie na szczękę, ale wydaje mi się, że nie powinno byc problemów, tylko niestety wymiana nie pomogła i dalej piszczy. Czy to może być tłoczek, bo bębny bardzo sie grzeją? Wogóle miałem taką sytuację, że nie mogłem po krótkiej jezdzie ruszyć z miejsca, po paru godzinach wszystko puściło (oczywiście przed wymianą ).Czy to łożysko może tak piszczeć i nagrzewać się, że bęben jest gorący? Proszę o radę, czy czekać na razie aż szczęki się podocierają i ułożą, czy wymienić tłoczki? Co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Hej! Po przeczytaniu całego tematu, dochodzę do wniosku, iż chyba padło serwo... Objawy (renault scenic i 2002r. 1.9dci) to:

przy jeździe, zwalnianiu jak i hamowaniu słychać bardzo drażniący pisk. Tak jakby ulatniało się powietrze. Przy większej prędkości tego nie słychać (albo po prostu jest to przygłuszone). Po zgaszeniu silnika na postoju słychać jeszcze takie: "ziuuuuu", jakby spuszczać powietrze z koła i już było prawie puste :mrgreen:

 

Wszystkie 4 tarcze, wraz z zestawem klocków są wunkiel nówki! Chciałbym się upewnić czy obrałem dobrą diagnozę? Nic innego nie może wydawać podobnych symptomów? Pedał hamulca działa wzorcowo. Proszę o pomoc <piwko>

Pozdrawiam :)

Edytowane przez miskun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!