Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Piszczace (chyba) hamulce..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem poniewaz piszcza mi chyba hamulce.. To znaczy, gdy jade wolno (20-30km/h) slysze cos w rodzaju pisku wlasnie z hamulcy, gdy tylko lekko wcisne pedal hamulca dzwiek znika..

Czy ktos z was wie co moze byc przyczyna?? Czyu mozliwe jest, ze klocki delikanie dotykaja tarczy i stad ten pisk czy raczej przyczyny musze szukac gdzie indziej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak samo jest w megankach, ale w tipo glowna przyczyna nie odbijania tloczkow nie bylo ich zabrudzenie/zanieczyszczenie, problem tkwil w przewodzie hamulcowym, tym elastycznym, ktory rozwarstwial sie i blokowal odplyw plynu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.jestem nowy wiec się przywitałem.

Meganke kupiłem w poniedziałek i u mnie tez piszcza chamulce ale jak miałem Punto II to było to samo.Zmieniłem klocki chamulcowe na RIXENBER i wszystko wróciło do normy.Zero piszczenia a pedał się podniósł a reakcja na chamowanie jak nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem w ASO zgłosić piszczące hamulce w MII, obsługujący mnie pracownik poinformował mnie, że jest to wina zanieczyszczenia, zabrudzenia hamulców i klocków, co daje o sobie znać szczególnie zimą w związku z ilością substancji wszelakich jakie są sypane na nasze drogi.

Zapłaciłem 140 za czyszczenie hamulców, a na dodatek pan mnie pocieszył informując mnie, że w związku z procesem zabrudzenia nastąpi przedwczesne zniszczenie klocków hamulcowych co będzie skutkowało koniecznością ich wymiany po 30 000 km. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL... mnie tez piszczaly, znajomy mechanik z AOS powiedzial: "albo sciagnij kola i przeczysc tloczki, albo pojedz gdzies na parking i zdeptaj pare razy heble ale tak porzadnie" na pierwsze czasu nie mialem drugie zalatwilem kolo poludnia tego dnia co sie zima zaczela. pod IKEA zabilem klocki i przestalo piszczec :mrgreen:

 

pamietaj: ASO - Ależ Sie Orżnął (z kasy oczywiscie) :) ale przynajmniej masz z glowy problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem 140 za czyszczenie hamulców, a na dodatek pan mnie pocieszył informując mnie, że w związku z procesem zabrudzenia nastąpi przedwczesne zniszczenie klocków hamulcowych co będzie skutkowało koniecznością ich wymiany po 30 000 km. :-(

 

nie chce cie smucic ale za jakies 1k-3k km beda ci znowu piszczaly - zobaczysz a raczej uslyszysz:)) (tak na 99%, chyba ze jakis cud sie zdazy), te klocki firmowe tak maja...

a o tym co pan w ASO mowil to szkoda gadac, najchetniej zaraz by cie zgolic chcieli na nowe klocki z wymiana oczywiscie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za jakies 1k-3k km beda ci znowu piszczaly
wiem dobrze ale jak pisalem, brak czasu... :/ zime przetrzymam, poza tym na tych PISZCZOklocach mi nie zalezy :] bo mnie i tak wnerwiaja a nie hamuja najskuteczniej :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o piszczenie podczas hamowania- ale w trakcie wolnej jazdy.

 

Jezeli klocki ocierają o tarcze bez naciskania na pedał, to nie wiem na co Wy Koledzy jeszcze czekacie?

 

1/ przez cały czas zdzieracie klocki hamulcowe

2/ powstajacy przy tym pył i kurz skutecznie wpycha Wam sie i blokuje tłoczki

3/ cały czas zdzieracie tarcze hamulcowe

4/ caly czas ZMNIEJSZACIE SKUTECZNOŚĆ HAMULCÓW.

 

Nieraz warto troche uruchomić wyobrażnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj spokojnie... taki tepy nie jestem i na technice troche tez sie znam. zdaje sobie z tego sprawe. wyczucie auta mam dobre, spadku skutecznosci nie zanotowalem, co do zuzycia to mi nawet na reke, a km tez nie robie duzo... gwarancja mi sie konczy a ja nie wiem czy dobije 30kkm... bede musial w wakacje troche po kraju pojezdzic, zeby wyrobic norme :mrgreen: a przy okazji wraz zwiosna zajme sie profesjonalnie heblami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!