Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Piszczace (chyba) hamulce..


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

bo do tylu sie inaczej klocki i zawieszenie uklada ;P

 

do niedowiarkow, moje zbutowanie hebli tuz przed zima dalo efekty, bardzo trwale, nadal nic nie piszczy, jest cicho i przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

U mnie też coś potwornie piszczy, chyba z tyłu z prawej.

Zazwyczaj na krótkich odcinkach pisku nie ma - pojawia się dopiero po jakimś czasie, zwykle na trasie.

Piszczeć potrafi przy każdej prędkości - np przy 110km/h, a znika dopiero po całkowitym zatrzymaniu, albo sam z siebie, bez żadnej przyczyny.

Pisk znika też (ale tylko chwilowo) przy naciśnięciu hamulca, jak też przy zaciągnięciu ręcznego.

Wystarczy zaciągnąć ręczny na pierwszy ząbek i już jest cicho. Czasem, jeśli pisk nie zniknie zupełnie, trzeba zaciągnąć na drugi ząbek i to pomaga w 100% przypadków.

 

Pisk jest taki metaliczny, jakby gwoździem rysować po blasze. Nie jest jednostajny, raczej szybko pulsujący, jakby coś obracającego się tarło.

 

Czyżby to też te tłoczki?

Jadę we wtorek do mechanika, chciałbym być świadomym klientem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem.

 

Dokladnie sytuacja wyglada tak. Wymienilem klocki jakies 2 tygodnie temu i po przejechaniu okolo 60 km. klocki a raczej jeden dokladnie prawy przod zaczyna piszczec ale tak fest i nie wiem co z tym robic. Jutro go podniose i zciagne kolo zobacze co sie tam dzieje bo juz naprawde zaczynam tracic cierpliwosc do tej mojej super meganki. Jakbyscie mieli jakies propozycje to czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita, mam podobny problem.

Czy jade ponad 100, hamuje ostro lub delikatnie"piszczą przednie". Nawet gdy slamazarnie tocze się do swiateł i delikatnie hamuje "piszczą przednie". Płyn wymieniałem 3 tyg temu. Tylnie są OK bo je ok 2 miechy temu wymieniałem. Gdy chciałem się zabrać za przednie mechanior mi oznajmił że na tym co mam zrobie spokojnie 20kkm. Czy możecie mi wyjsnić co jest przyczyną tego uporczywego dzwieku.

 

PYTANIE O ABS!

Podczas ostatniej podrozy (sroda) przy predkosci ponad 140km/h zapaliły mi sie kontrolki ABS SERV (podczas jazdy/nie hamowałem), po przejechaniu kilkudziesięciu km same zgasły. To samo pojawiło sie w drodze powrotnej (czwart) tez same sie zapaliły przy dużej prędkosci lecz zgasły dopiero dzisiaj po 2 dniach jazdy po miescie.

 

Czy również mozecie zaspokoic moją ciekawość dot tego zjawiska??

 

Z góry dzięki. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kiepskie klocki założyłeś. Jeżeli jesteś krótko po wymianie to musisz trochę pojeździć aż się dotrą. Też tak miałem, po kilku tys. :-) przestały piszczeć.

Co do ABS to coś z czujnikiem, może nie jest w stanie zbierać impulsów przy dużych częstotliwościach. Albo po prostu sprawdź połączenie z czujnikiem, którego wadliwość ujawnia się przy dużej prędkośći. Jak masz możliwość to możesz podjechać na komputer i sprawdzić błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!