Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozładowuje mi akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam już drugi aku,wczesniej nowy wytrzymał ok.roku z tym jest to samo.Coś mi chyba zżera prąd ale nie wiem co.Dodam jeszcze że teraz mam aku żelowy.Co prawda robię krótkie odcinki dziennie ale sąsiad ma tyle samo do roboty i ma jakąś tanią baterię i jezdzi już któryś rok.Zrobiłem takie wstępne pomiary i wyszło że:pobierany prąd przy zamkniętym aucie to 0,32A,ładowanie na poziomie 14,1V.Nie wiem gdzie mogę jeszcze szukać.Podobno jest jeszcze jakiś przewód masowy do silnika i tam też może uciekać prąd,gdzie go znajdę?Pomóżcie,pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

pobierany prąd przy zamkniętym aucie to 0,32A,ładowanie na poziomie 14,1V

to jest "masakra". Przy takim poborze przy zamkniętym aucie bateria 45-55 Ah wytrzyma max. tydzień.

Prawidłowy pobór to 0,01-0,05.

Sprawdź co ostatnio podłączałeś, centralny zamek, auto alarm, itp.

Pozdrawiam

Lionel2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,jutro wezmę się za te bezpieczniki.Mam nadzieję że to będzie ta przyczyna.Jak coś to dam znać.

 

Dodano: 25 paź 2012 - 16:34

Pierwsze co mi przyszło do głowy to zmieniarka bo była dokładana i inne radio,co prawda też ori ale nie to które było wczesniej.Co się okazało,po wyjęciu bezpiecznika od radia ono cały czas grało.Być może to jest przyczyną ubytku prądu.Dzisiaj wypnę wszystkie wtyczki od radia i zobaczymy.A pro po czy radio powinno grać po włączeniu go tym czerwonym guzikiem nie wkładając karty do slotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wygląda na to, że radio jest podłączone pod inny obwód. Wyłącz całkowicie radio i sprawdź wtedy pobór prądu.

A pro po czy radio powinno grać po włączeniu go tym czerwonym guzikiem nie wkładając karty do slotu?

Powinno garć przez pół godziny a później samoczynnie się wyłączyć. Przynajmniej u mnie tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Narazie jestem w czarnej d... ale dzisiaj znalazłem jeszcze coś.Cały rozrusznik jest mokry od oleju.Z tego co widzę to leci od odmy aż do samego dołu na rozrusznik.Czy to może coś mieć wspólnego z ubytkiem prądu,czy olej może robić zwarę?W któryś wolny dzień wywalę go i wyczyszczę oraz wymienię tą odmę.Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!