Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kontrolka service i ...


hcm

Rekomendowane odpowiedzi

czy po sprawdzeniu i ewentualnej wymianie swiec komunikat zniknie? bo jak na razie to komunikat pojawia sie jak chce czyli raz jest i raz nie. a samo podlaczenie kompa w ASO to 140zl

dzisiaj wogole sie nie zapalilo. czy to moze zalezec od temperatory powietrza ze sie zalacza lub nie. mial ktos cos podobnego. silnik pali bez problemu i rowno pracuje.

 

[ Dodano: 2007-11-06, 12:48 ]

zimno przyszło to pewnie świecuchy do wymiany, o ile to check injection po ang, ale tak mi się wydaje.

Hadson czy

to znaczy wtrys do sprawdzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece sprawdza się bardzo łatwo. Zdejmujesz pokrywę silnika, wypinasz przewody zasilające swiece. Potrzebna jest kontrolka - jeden przewód podłączasz do + akumulatora a drugi do świecy (zasilanie swiecy). Jezeli lampka sie zapali znaczy ze jest przejscie i świeca grzeje. Zamiast kontrolki można użyć multimetr z buzzerem, wtedy jdenym przewodem podłączamy do zasilania świecy a drugim do masy. Jeżli piszczy jest przejście i swieca OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dzisiejszym dniu w ogóle sie nie świeciła. zaczęło sie dwa dni temu ale bez jakiejś reguły czy jest ciepły silnik czy zimny. pojeżdżę jeszcze troszkę i zaobserwuje. podzielę sie obserwacjami i ewentualna cena naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj juz sprawdzilem, jak jest cieply i zgasze silnik i znowu go odpale to komunikat sie nie pojawia. umawiam sie z mechanikiem i o postepach was poinformuje. pewnie bedzie to samo co jest napisane w temacie podanym przez Hadson'a.

 

i po robocie. wczoraj byłem u mechanika, sprawdził świece i jedna była spalona. kosz świecy 71 i po sprawie. dzięki za pomoc w ten sposób zaoszczędziłem sporo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

gdzie można sie dowiedzie co oznaczają poszczegolne kontrolki,tylko nie odsyłajcie mnie do dawno nie działajacej instrukcji na PIKUR....można gdzieś w sieci pobra instrukcje?nie takie tam "sam naprawiam" bo taka księge mam i nie ma w niej nic,kompletnie nic na ten temat!A mruga mi na tablicy kontrolka od kół i ta z x w środku,pojęcia nie mam co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!